მემორანდუმი საქართველოს გოეთეს ინსტიტუტთან
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეორვნულმა ცენტრმა საქართველოს გოეთესინსტიტუტთან მემორანდუმი გააფორმა. ურთიერთთანამშრომლობის დოკუმენტი გერმანული ენის მასწავლებელთა კვალიფიკაციის     ამაღლების მიზნით სხვადასხვა სახის აქტივობების განხორციელებას ითვალისწინებს, მათ შორის:
• გერმანელი და ქართველი სპეციალისტები შეიმუშავებენ გერმანული ენის მასწავლებელთა გრძელვადიან ტრენინგპროგრამას და უზრუნველყოფენ მათ მომზადებას სასერტიფიკაციო გამოცდებისათვის;
• სპეციალურ ონლაინ პორტალზე განთავსდება მასალა, რომელიც დაეხმარება გერმანული ენის მასწავლებლებს გერმანული ენის გაკვეთილის მომზადებაში.
• სასერტიფიკაციო გამოცდაზე დარეგისტრირებული მასწავლებლებისთვის ჩატარდება სემინარები და სხვ.
მემორანდუმს ხელი საქართველოს გოეთეს ინსტიტუტში მასწვალებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა და საქართველოს გოეთესინსტიტუტის დირექტორმადოქ. შტეფან ვაკვიცმა მოაწერეს.

Memorandum of Cooperation signed with Goethe Institute
Teachers' Professional Development Center signed a memorandum of cooperation with the Goethe Institute in Georgia. As part of the memorandum, Teachers' professional Development Center will organize several training courses. According to the document teachers will be provided with various activities which will serve the purpose of enhancing their qualification.
According to the memorandum:
• German as well as Georgian specialists will work out long-term training-program for teachers of German and will provide them with certification exam preparation courses.
• Special material will be published on the certain web-site which will help teachers prepare their lessons.
• Seminars will be conducted for teachers registered for certification exams. etc.
The memorandum was signed by the head of Teachers' Professional Development center Gia Mamulashvili and the director of Goethe Institute in Georgia Dr. Stephan Wackwitz.