საინფორმაციო შეხვედრა სკოლის დირექტორებთან და მასწავლებლებთან
საჯარო სკოლის დირექტორებსა და პედაგოგებს მასწავლებლის სახლში თბილისის გოეთეს ინსტიტუტის და გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის წარმომადგენლები შეხვდნენ და მათთან ერთად გერმანული ენის სწავლების პერსპექტივები განიხილეს. გერმანელმა სპეციალისტებმა მასწავლებლის კითხვებს უპასუხეს და ინფორმაცია მიაწოდეს თბილისის გოეთეს ინსტიტუტისა და გერმანისს აკადემიური გაცვლის სამსახურის (DAAD)-ის მუშაობის შესახებ. ღონისძიებას იმ სკოლების წამომადგენლები ესწრებოდნენ, სადაც გერმანული ენა მეორე უცხო ენად ისწავლება. შეხვედრში მონაწილეობა ცენტრის ხელმძღვანელმა გია მამულაშვილმა და გერმანული ენის და ლიტერატურის კონსულტანტმა ერეკლე ჩიგოგიძემაც მიიღეს.
პედაგოგებისა და გერმანელი სპეციალისტების შეხვედრა თბილისის გოეთეს ინსტიტუტთან და გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურთან (DAAD)-თან თანამშრომლობით განხორციელდა. საინფორმაციო ბროშურები და დამხმარე სასწავლო საშუალებები მასწავლებლებისთვის გერმანიის საელჩომ მოამზადა.
მასწავლებელთაპროფესიულიგანვითარებისეროვნულიცენტრიანალოგიურშეხვედრებმიმდინარეკვირაშიქუთაისის მასწავლებლის სახლსადაბათუმშიც ჩაატარებ.

Informational Meeting Held with School Principals and Teachers
Teacher’s House hosted public school principals and teachers who met the Goethe Institute and German Academic Exchange Service representatives and discussed German language teaching perspectives. German specialists answered the questions and provided information about Tbilisi Goethe Institute and German Academic Exchange Service (DAAD). The event was attended by the teachers of those schools where German is taught as the second language. The head of Teacher’s Professional Development Center Gia mamulashvili and German Language and Literature instructor Erekle Chigogidze participated in the meeting.
It’s worth noting, that the meeting was organized in collaboration with Tbilisi Goethe Institute and German Academic Exchange Service. Informational brochures and additional educational resources for teachers were prepared by the German Embassy.
Teachers’ Professional Development Center will hold analogous meetings in Qutaisi and Batumi Teacher’s Houses.