მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების სქემაში ჩართვაზე რეგისტრაცია გამოცხადდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი აცხადებს სერტიფიცირებული მასწავლებლების სქემაში ჩართვის რეგისტრაციას მიმდინარე წლის 8 ოქტომბრიდან 8 ნოემბრის ჩათვლით.
დარეგისტრირება შესაძლებელია საქართველოს მაშტაბით ნებისმიერ საგანმანათლებლო რესურს-ცენტრში, სადაც სქემაში ჩართვის მსურველებმა უნდა წარადგინონ ინდივიდუალური სამოქმედო გეგმა, თუ რა აქტივობებს განახორციელებს მასწავლებელი სერტიფიკატის მოქმედების ვადის შესაბამისად და სქემაში ჩართვის განაცხადი (იხილეთ www. tpdc.ge ).
სქემაში ჩართვა მხოლოდ სერტიფიცირებულ პედაგოგებს შეუძლიათ და გარკვეული კრედიტების დაგროვების შემდეგ მათ სხვადასხვა სტატუსი ენიჭებათ:
• სერტიფიცირებული მასწავლებელი;
• პირველი კატეგორიის მასწავლებელი;
• უმაღლესი კატეგორიის მასწავლებელი;
სერტიფიცირებულ პედაგოგს მომდევნო კატეგორიის მინიჭებისას ავტომატურად 8 წლით განუახლდება სერტიფიკატი და სასერტიფიკაციო გამოცდების ჩაბარება აღარ მოუწევს.

News ArchiveOctober 09, 2012
Teachers’ Professional Development Center under the Ministry of Science and Education announces scheme involvement registration for certified teachers from October 9th until November 5th.
Teachers can register in any educational resource-center throughout Georgia. Applicants must submit an individual action plan, which will represent all the activities that teachers will carry out in accordance with the term of validity of the certificate as well as the scheme involvement application available on www.tpdc.ge
It’s worth noting that only certified teachers may be involved in the scheme. After they get appropriate credits they will be given the status as follows:
•  Certified teacher;
• First category teacher;
• High category teacher;
It also should be noted, that after acquiring a new category teacher’s certificate is updated for the next 8 years and they do not have to pass certification exams.