მასწავლებელთა პროფსიული განვითარების ეროვნული ცენტრი მრავლობითი დარღვევის მქონე მცირემხედველი და უსინათლო ბავშვების ადრეული ჩარევის სპეციალისტების ტრენინგზე რეგისტრაციას აცხადებს. კურსს გაუძღვებიან გერმანელი ექსპრტები მარინა შტორტმანი და სიმონე პრანტლი.
აღნიშნული პროექტი ხორციელდება გერმანული ფონდ ‘’თბილისის უსინათლოთა სკოლის მეგობრების’’ მხარდაჭერით, რომელსაც ხელმძღვანელობს პროფესორი მათიას ვერსტომი. ფონდი თანამშრომლობს არაერთ გავლენიან გერმანულ ორგანიზაციასთან. მათ შორისაა მარბურგის უსინათლოთა საგანმანათლებლო ცენტრი ‘’ბლისტა’’, რომელიც უზრუნველყოფს მონაწილეთა სერთიფიკატების გაცემას ამ ტრენინგისთვის.
ტრენინგის ორგანიზატორები არიან: მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი,განათლების და მეცნიერების სამინისტროს ინკლუზიური განათლების განვითარების სამმართველო და ორგანიზაცია ''მარიანი''.

The National Center for Teacher Professional Development announces registration for training of early intervention specialists of the blind and partially sighted with multiple disorder children. The course will be conducted by German experts Marina Strotman and Simone Pratley.
The project is implemented with the support of the German Fund "Tbilisi Blind School Friends", led by Professor Matthias Westrom. The Fund cooperates with a number of influential German organizations and among them is Marburg Educational Center for the Blind "Blista", which provides certificates for participants of the training.
The organizers of the training are: National Center for Teacher Professional Development, Batumi Shota Rustaveli State University, Inclusive Education Development Department of the Ministry of Education and Science and organization Mariani.