კონფერენციაში „ციფრული მოქალაქეობა და eTwinning-ი” მომხსენებელთა რეგისტრაცია გამოცხადდა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროგრამა eTwinning-ის ფარგლებში დაგეგმილ კონფერენციაზე „ციფრული მოქალაქეობა და eTwinning-ი” მომხსენებლის სტატუსით მონაწილეობის მსურველთა  რეგისტრაცია გამოცხადდა.
მომხსენებლის სტატუსით მონაწილეობის მსურველთა ონლაინ-რეგისტრაცია 25 ივნისამდე გაგრძელდება. 5 ივლისამდე მასწავლებლებმა უნდა გამოაგზავნონ თემის აბსტრაქტი ქართულ ენაზე (არაუმეტეს 500 სიტყვა) შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: etwinningplus@tpdc.ge, ხოლო მსურველს, რომლებიც გადალახავენ შერჩევის ეტაპებს, 10 ივლისამდე დაუკავშირდება ცენტრის წამომადგენელი დამატებით ინფორმაციის მიწოდების მიზნით.
კონფერენციის მიზანია პედაგოგთა საუკეთესო გამოცდილების გაზიარება და საპროექტო იდეების გამოვლენა. ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებში ევროპული ღირებულებების პოპულარიზაცია. მასწავლებლების მოტივირება, მათ შორის თანამშრომლობის, კომუნიკაციის ხელშეწყობა და სწავლა/სწავლების ინოვაციური პრაქტიკების გამოვლენა-გაზიარება.
კონფერენციაში მონაწილეობის მიღება შეუძლია პროგრამაში ჩართულ საჯარო და კერძო ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულების მასწავლებლებს.

The registration of speakers for the conference "Digital Citizenship and eTwinning" planned under eTwinning, the National Center for Teacher Professional Development program, has been announced.
The deadline for online registration for those applicants wishing to participate in the conference as speakers will be until June 25. By July 5, teachers are required to submit an abstract in Georgian language (no more than 500 words) to the following e-mail address: etwinningplus@tpdc.ge, and the applicants who are successful at the selection stages will be contacted by the representative of the Center in order to provide further information until July 10.
The conference aims to share best experience of teachers, identify project ideas, promote European values in secondary schools, motivate teachers, encourage cooperation and communication and identify and share teaching / learning innovative practices.
The conference will be open to the public and private educational institution teachers involved in the program.