პროგრამის „ასწავლე საქართველოს“ ფარგლებში კონფერენცია „ეფექტური სწავლება“ გაიმართა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროგრამაში - „ასწავლე საქართველოსთვის“ ჩართული კონულტანტ-მასწავლებელების ინიციატივითა და ბათუმის N25-ე საჯარო სკოლის მხარდაჭერით კონფერენცია „ეფექტური სწავლება“ გაიმართა.
კონფერენციის მიზანი იყო პედაგოგებს შორის გამოცდილების გაზიარება, საკუთარ პრაქტიკულ საქმიანობაზე დაკვირვების დოკუმენტური ასახვისა და სისტემატიზების უნარების განვითარება, ასევე, კოლეგებისგან უკუკავშირის მიღება.
ღონისძიებაზე მოხსენებებით წარსდგნენ პროგრამის „ასწავლე საქართველოსთვის“ მონაწილე, სხვადასხვა საგნობრივი ჯგუფის კონსულტანტ-მასწავლებლები და ადგილობრივი პედაგოგები.
კონფერენციაზე მიღებული ცოდნა და უნარები პედაგოგებს დაეხმარებათ პროფესიულ განვითარებაში, პედაგოგიური პრაქტიკის გაუმჯობესებაში, ახალი მიდგომებისა და უნარ-ჩვევების შეძენაში.
ღონისძიების მხარდამჭერები იყვნენ აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს პროგრამა „ვასწავლოთ მომავალი წარმატებისთვის“, ქ. ბათუმის რესურსცენტრი, ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვაბღის საჯარო სკოლა, ქობულეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჭახათის საჯარო სკოლა.

The conference "Effective Teaching" held within the program "Teach for Georgia"
The conference "Effective Teaching" was held with the initiative of the consultant-teachers involved in the National Center for Teacher Professional Development program - "Teach for Georgia" and with the support of Batumi N25 public school.
The aim of the Conference was to share experiences among teachers, to develop documentary reflection and systematization skills for observation of practical activities, and to get feedback from colleagues.
The participants of the program "Teach for Georgia", consultant teachers and local teachers of different school subjects presented reports at the conference.
The knowledge and skills obtained at the conference will help teachers in their professional development, improve their teaching practice, and help them acquire new approaches and skills.
The event was supported by the project "Teach for future success" of the Ministry of Education, Culture and Sport of the Autonomous Republic of Adjara, the Batumi Resource Center, village Kvabghi public school of Chokhatauri municipality, public school of village Chakhati of Kobuleti municipality.