საგრანტო კონკურსში გამარჯვებულ საგნობრივ ასოციაციებთან საგრანტო ხელშეკრულებები გაფორმდა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში საგრანტო კონკურსში გამარჯვებულ „ინგლისური ენის მასწავლებელთა ასოციაციასთან“, „სამოქალაქო განათლების პედაგოგთა ფორუმთან“, „საქართველოს პროფესიონალ ქიმიკოსთა ასოციაციასთან“ დაასოციაცია-ბიოსთან“ ხელშეკრულებები გაფორმდა.
საგრანტო პროექტის მიზანიპროფესიული განვითარების სფეროში მასწავლებელთა საგნობრივი ასოციაციების/გაერთიანებების ჩართვა და ამ პროცესში მათი აქტივობის გაზრდა, რაც ხელს შეუწყობს გარე აქტორების გაძლიერებას და შექმნის პირობებს ცენტრის სერვისების ეტაპობრივი დეცენტრალიზაციისთვის.
პროექტები გულისხმობს ეროვნული სასწავლო გეგმით გათვალისწინებული საგნის/საგნობრივი ჯგუფის მასწავლებლებთან სტანდარტების საჯარო განხილვებს, ფოკუს-ჯგუფების ჩატარებას და კვლევის ანგარიშის მომზადებას, სამაგიდო კვლევის განხორციელებას. აღნიშნული მოიცავს ეროვნული სასწავლო გეგმის საგნობრივი სტანდარტის და მასწავლებელთა პროფესიული სტანდარტების შედარებით ანალიზს, რომლის საფუძველზეც უნდა შემუშავდეს რეკომენდაციები მასწავლებლის პროფესიული სტანდარტის გასაუმჯობესებლად.
ცენტრი სამომავლოდ არაერთ ღონისძიებას გეგმებას საგნობრივი ასოციაციების ჩართულობის გაზრდისთვის მასწავლებლის პროფესიული განვითარების პოლიტიკის განსასაზღვრად.

News ArchiveMarch 04, 2017
In the National Center of Teacher Professional Development, the grant agreements have been signed with grant competition winners "English Teachers Association", "Civic Education Teachers Forum", "Association of Professional Chemists of Georgia" and “Association- Bio".
The grants project is aimed at engaging teacher subject associations / teachers unions in the professional development process and enhancement of their activities therein, which will contribute to strengthening of external factors and provide grounds for a gradual decentralization of the Center services.
The projects include public discussions of the national curriculum standards with subject group teachers, conducting of focus groups, providing reports, and carrying out desk research. Within the mentioned activities, a comparative analysis is prepared on national curriculum subject standards and teachers professional standards based on which recommendations are developed to improve teachers' professional standard.
In the future, the Center will provide a number of activities to increase the involvement of subject associations in order to determine teacher professional development policies.