ფრანგულის ენის მასწავლებლებმა საფრანგეთში კვალიფიკაციის ამაღლების კურსი დაასრულეს
ფრანგული ენის მასწავლებლებმა, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ინიციატივითა და ორგანიზებით, პარიზის აკრედიტებულ სასწავლო ცენტრში „France Langue“ მიმდინარე კვალიფიკაციის ამაღლების 12-დღიან კურსი დაასრულეს.
კურსის ფარგლებში მასწავლებლები გაეცნენ ენის ცოდნის ევროპულ ჩარჩოს, თამაშებითა და სიმღერებით სწავლებას, შეცდომების შესწორებასა და შეფასების პრინციპებს.
ქართველს მასწავლებლებს ტრენინგს უტარებდნენ გამოცდილი ფრანგი ტრენერები, რომლებიც, გარდა თეორიული ნაწილისა, პრაქტიკულად უზიარებდნენ საკუთარ გამოცდილებას.
პროექტში ჩართული პედაგოგები მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ ჩატარებული კონკურსის საფუძველზე შეირჩნენ.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი უცხოური ენისა და ფიზიკის მასწავლებლებს კვალიფიკაციის ამაღლების სხვადასხვა შესაძლებლობას ყოველწლიურად სთავაზობს. 5 წლის განმავლობაში ევროპის სხვადასხვა კვლევით და სასწავლო ცენტრებში სტაჟირება 200-ზე მეტმა მასწავლებელმა გაიარა.

French language teachers complete the training course in France
French language teachers, under the initiative and organization of National Center for Teacher Professional Development, have completed a 12-day training course in "France Langue", the Paris-based training center.
During the course, the teachers were introduced to the Common European framework of language knowledge, teaching with games and songs, error correction and assessment guidelines.
The Georgian teachers were trained by experienced French trainers, who, in addition to the theoretical part, actually shared their practical experience.
The teachers involved in the project were selected through the competition conducted by the National Center for Teacher Professional Development.
National Center for Teacher Professional Development offers various opportunities of qualification trainings to foreign language and physics teachers every year. For the last 5 years, over 200 teachers have taken trainings in various European research and education centers.