საერთაშორისო კონფერენციაზე მომხსენებლობის მსურველთა რეგისტრაცია გრძელდება
„ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს“ მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტი, რომელსაც მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი ახორციელებს აგრძელებს საჯარო სკოლის დირექტორთა კონფერენციაზე მომხსენებელთა რეგისტრაციას.
სამდღიანი კონფერენცია 2017 წლის აპრილში ჩატარდება.
სამუშაო ენები: ქართული, ინგლისური (სინქრონული თარგმანით)
კონფერენცია მიზნად ისახავს საქართველოს საჯარო სკოლის დირექტორებისათვის შექმნას საუკეთესო პრაქტიკის და გამოცდილების გაზიარების ფორუმი სკოლის მართვის ლიდერობისა და პროფესიული განვითარების სფეროებში.
კონფერენცია ეხმაურება საქართველოს საჯარო სკოლის დირექტორებისათვის მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტის მიერ "ლიდერობის აკადემია 1-ის" ტრენინგებს, რომელიც ჩატარდა 2016 წლის აგვისტო- ოქტომბერში საჯარო სკოლის დირექტორებისათვის და რასაც ორი თვის შემდეგ მოჰყვა სკოლის დირექტორთა კვარტალური შეხვედრები.
კონფერენცია მნიშვნელოვანი მოვლენა და კიდევ ერთი კარგი საშუალება იქნება სკოლის დირექტორების პროფესიული განვითარებისათვის. მათ მიეცემათ შესაძლებლობა გააცნონ და გაუზიარონ საკუთარი მიღწევები კოლეგებსა და ფართო საგანმანათლებლო საზოგადოებას. კონფერენცია გამიზნულია უმთავრესად საქართველოს საჯარო სკოლების დირექტორებისათვის. კონფერენციის მონაწილეებს გადაეცემათ კონფერენციაში მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატები.
კონფერენციაზე წარსადგენი მოხსენებების აბსტრაქტები მიიღება შემდეგ თემებზე:
• სკოლების ლიდერობა და მართვა;
• სასწავლო პროცესის ლიდერობის პრაქტიკა სკოლებში;
• სტრატეგიული ფინანსური დაგეგმვა და ბიუჯეტის შედგენა სკოლაში: ეფექტური პრაქტიკების სკოლის განვითარებისათვის;
• ადამიანური რესურსების მართვა სკოლებში: საუკეთესო პრაქტიკა მოსწავლეთა მიღწევების ამაღლებისათვის;
• პროფესიული სასწავლო თემები სკოლებში;
• მოსწავლეზე ორიენტირებული საკლასო გარემო: საუკეთესო პრაქტიკები;
• უსაფრთხო სკოლები: კონფლიქტების მართვა, ძალადობის პრევენცია სკოლებში;
• პრაქტიკული კვლევა და გადაწყვეტილებათა მიღება სკოლებში;
• მონაცემთა ანალიზზე დაფუძნებული გადაწყვეტილების მიღება სკოლის განვითარებისათვის;
• მშობელთა და თემის ჩართულობა სკოლის მართვაში;
• ეფექტური კომუნიკაცია სკოლაში და სკოლის გარეთ.
კონფერენციის გამჭოლი საკითხები იქნება გენდერული საკითხები სკოლაში, საინფორმაციო საკომუნიკაციო საშუალებების გამოყენება სკოლის მართვის/სწავლების პროცესში, ინკლუზიური განათლება სკოლებში და მხედველობაში იქნება მიღებული საკონფერენციო მოხსენებების შეფასება /შერჩევისას.

The registration for international conference speakers is still open
"Millennium Challenge Account - Georgia" Teacher and School Director Professional Development Project, which is implemented by the National Center for Teacher Professional Development continues speaker registration for the public school director conference.
The three-day conference will be held in April 2017.
Working languages: Georgian, English (with simultaneous translation)
The conference aims to provide the forum for sharing experience and best practices of public school directors in school management leadership and professional development issues.
The conference is related to the trainings "Leadership Academy 1" provided for Georgia’s public school directors under the Teacher and School Director Professional Development project conducted in August-October 2016 for public school directors and followed by school directors’ quarterly meetings two months later.
The conference is a major event and a good opportunity for school directors’ professional development. They will have the opportunity to introduce and share their achievements with their colleagues and the wider education community. The conference is provided primarily for public school directors. The conference participants will be awarded certificates of participation.
The conference abstracts must be presented on the following topics:
· School leadership and management;
· Educational process leadership practice in schools;
· Strategic financial planning and budgeting in the school: best practices for the development of the school;
· Human resource management in schools: best practices for improving student achievement;
· Professional learning communities in schools;
· Student-centered classroom environment: Best Practices;
· Safe Schools: conflict management and violence prevention in schools;
· Practical research and decision-making in schools;
· Data-based decision-making for the development of the school;
· Parent and community participation in school management;
· Effective communication in the school and outside the school.
The conference cross-cutting issues such as gender issues in school, the use of information communication technologies in school management / teaching process, inclusive education in schools will be taken into account in the evaluation / selection of conference reports.
Those who wish to participate in the conference must fill in the electronic registration form 1 December, 2016 - 15 January inclusive and submit abstracts in compliance with the required forms to the following email: laacademyconference@gmail.com