პროგრამის eTwinningPlus-ის მონაწილე მასწავლებლები სასწავლო ვიზიტით უკრაინაში იმყოფებოდნენ
პროგრამის eTwinningPlus-ის პროგრამის მონაწილე მასწავლებელებინინო ახალაძე, სოფო ხვადაგიანი, სალომე ასათიანი და პროგრამის კომუნიკაციის სპეციალისტი, ეკატერინე დაფქვიაშვილი უკრაინაში, ქ. ლვოვში, კონტაქტურ სემინარზე იმყოფებოდნენ. ვიზიტის მიზანი იყო საერთაშორისო პროექტებში მუშაობის გამოცდილების გაზიარება.
სემინარის ფარგლებში მასწავლებლები პროექტებზე მუშაობის სპეციფიკას და საჭირო ონლაინ ინსტურმენტების გამოყენების ხერხებს გაეცნენ. სემინარს ესწრებოდა 12 ქვეყნდან 50-ზე მეტი მასწავლებელი და პროგრამის ეროვნული მხარდამჭერი სააგენტოების წარმომადგენლები. სწორედ ამიტომ, ამ სემინარში მონაწილეობა კარგი გამოცდილება და შესაძლებლობა იყო ქართველი მასწავლებლებისთვის, როგორც პროფესიული სიახლეებისა და თანამედროვე მეთოდების გასაზიარებლად, ისე პროგრამაში ევროპის სხვადასხვა ქვეყნებიდან პარტნიორების მოსაძიებლად და საპოექტო იდეების განსახორციელებლად.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა მიმდინარე წლის ივნისის თვეში გამოაცხადა კონურსი პროგრამის eTwinningplus - ის ფარგლებში ჩართული პედაგოგებისთვის საერთაშორისო სემინარებსა და კონფერენციებში მონაწილეობის მისაღებად. აღნიშნულის ფარგლებში შეირჩა 9 მასწავლებელი, რომლებიც 2017-2018 სასწავლო წლის განმავლობაში მონაწილეობას მიიღებენ სხვადასხვა საერთაშორისო აქტივობაში.
სემინარი გათვალისწინებული იყო დამწყები და პროგრამაში ახლად ჩართული პედაგოგებისთვის. სწორედ ამ ნიშნით შეირჩნენ მასწავლებლები საქართველოდანაც.

News ArchiveSeptember 25, 2017
The eTwinningPlus program participant teachers Nino Akhaladze, Sopho Khvadagiani, Salome Asatiani and Ekaterine Dapkviashvili, the Program Communication Specialist attended the contact workshop in Lviv, Ukraine. The aim of the visit was to share experience gained through international projects.
Within the workshop the teachers learned about the specifications of working on projects and the methods of using the necessary online instruments. The workshop was attended by over 50 teachers from 12 countries and representatives of national support agencies. That is why participation in the seminar was a good experience and opportunity for the Georgian teachers both to share professional innovations and modern methodologies and connect with partners from different European countries and to implement project ideas.
The National Center for Teacher Professional Development in June of the current year announced a competition of participants involved in the program "eTwinningplus" to participate in the international seminars and conferences. The nine teachers who have been selected through the competition will participate in various international events during the 2017-2018 academic years.
The seminar was designed for beginner and newly involved teachers in the program and the teachers were selected bearing that in mind.