პროფესიული განათლების მასწავლებლებმა პედაგოგიური გზამკვლევის სამუშაო ვერსია განიხილეს
პროფესიული განათლების მასწავლებლებმა პედაგოგიური გზამკვლევის სამუშაო ვერსია განიხილეს. სამუშაო შეხვედრას განათლების ექსპერტებიც ესწრებოდნენ. შეხვედრაზე კიდევ ერთხელ განიმარტა და დაზუსტდა სახელმძღვანელოში შეტანილი ყველა ის საკითხი, რომელიც დამატებით განმარტებას საჭიროებდა.
გზამკვლევის შექმნის მეთოდოლოგიურ და ფინანსურ მხარდაჭერას ახორციელებს გაეროს პროფესიული განათლების განვითარების პროგრამა. პროგრამის ფარგლებში ასევე მოხდა გზამკვლევის შემუშავების პროცესში უცხოელ ექსპერტთა ჩართვა.
პროფესიული განათლების მასწავლებლის პედაგოგიური გზამკვლევი თებერვლის ბოლოსთვის ხელმისაწვდომი იქნება ყველა საჯარო პროფესიულ-საგანმანათლებლო დაწესებულებაში. მასწავლებლებსა და მასწავლებლობის მსურველებს საშუალება ექნებათ, პრაქტიკული გზამკვლევის დახმარებით, შედეგზე ორიენტირებულად დაგეგმონ და წარმართონ სასწავლო და პრაქტიკული მეცადინეობები.

News ArchiveFebruary 06, 2016
Vocational Education Teachers reviewed the draft Pedagogical Guideline. The meeting was attended by the Educational Experts and all the vague questions have been clarified.
The UN Vocational Education Program provides methodological and financial support of the Guideline; the foreign experts have been involved in the guideline development process.
Vocational Education Teachers’ Pedagogical Guideline will be available in all the state vocational institutions. The in-service and pre-service teachers will have a chance to plan and carry out lessons and practical activities based on the guideline.