პროგრამა eTwinningPlus-ის ფარგლებში კონფერენცია გაიმართა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროგრამის "სკოლის მასწავლებელთა ონლაინ სისტემაში ჩართვა და დამეგობრება ევროპის ქვეყნების მასწავლებლებთან" ფარგლებში 10 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი კონფერენცია გაიმართა. კონფერენციას ცენტრის დირექტორის მოადგილე ირინა აბულაძე, პროგრამის მენეჯერი ხატია მატკავა და პროგრამაში რეგისტრირებული მასწავლებლები ესწრებოდნენ.
კონფერენციის მიზანი იყო გამოცდილების გაზიარება, წლის აქტივობების შეჯამება და მიმდინარე სიახლეების გაცნობა.
კონფერენციაზე პროგრამის ამბასადორებმა წარმოადგინეს მოხსენებები ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე, როგორიცაა: სოც- მედია და ციფრული განათლება, როგორც თანამედროვე მიმართულება, ონლაინ სასწავლო ინსტრუმენტი - დიაგრამები, მულტიკულტურული გარემო და უნარ-ჩვევები eTwinning-ის პროექტების მაგალითებზე და სასწავლო პროცესში მოსწავლეთა მოტივაციის ამაღლების ხელშეწყობა.
ასევე კონფერენციაზე გამოვლინდნენ და დაჯილდოვდნენ პროგრამის აქტიური მასწავლებლები.
პროექტის eTwinningPlus-ის მიზანია დააკავშიროს სხვადასხვა ქვეყნის მასწავლებლები და ამ გზით ხელი შეუწყოს სწავლების საუკეთესო პრაქტიკისა და გამოცდილების გაზიარებას.

News ArchiveDecember 19, 2015
A 10 -th anniversary conference was held within the TPDC administered program “School Teacher online system Involvement and Collaboration with the European Countries” . The conference were attended by: the  Deputy Director- Irine  Abuladze, Program Manager- Khatia Matkava and program participant teachers.
The conference aims were experience sharing, summing up the past year’s  activities and introduction of  program news .
The program ambassadors presented papers on such crucial themes as: Social  media and digital education  as a modern trend. Online educational tools- diagrams, multicultural environment  and promoting student motivation.
The program active participants had been awarded at the conference.
eTwinning Plus Program aims at networking teachers from various countries  and promoting   the best experience sharing  among them.