მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი რეგიონებში მასწავლებლის სახლების ამოქმედებას გეგმავს
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა, გიორგი მაჩაბელმა ქალაქ ზუგდიდში ის ტერიტორია მოინახულა, სადაც სამომავლოდ სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის მასშტაბით მასწავლებლის სახლი აშენდება.
მასწავლებლის სახლი აღნიშნული რეგიონის მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების მიმართულებით იფუნქციონირებს და ორგანიზებას გაუწევს გრძელვადიან და მოკლევადიან ტრენინგებს, სემინარებს, კონფერენციებსა და სხვა ღონისძიებებს.
გიორგი მაჩაბელმა ტერიტორია ზუგდიდის საკრებულოს თავმჯდომარესთან, მერაბ ქვარაიასთან ერთად დაათვალიერა.  საკრებულოს ხელმძღვანელმა პროექტისადმი სრული მხარდაჭერა გამოხატა.
მასწავლებლის სახლების ამოქმედება ზუგდიდის გარდა, ოზურგეთში, ახალციხესა და თელავშიც იგეგმება. მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში უკვე დამტკიცებულია კონცეპტუალური მოდელი, რომლის მიხედვით  რეგიონებში მასწავლებელთა სახლები შეიქმნება.
ინფრასტრუქტურული პროექტების განხორციელება მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულებაა, რათა მასწავლებლებს საკუთარ რეგიონში შეექმნათ პროფესიული განვითარების ყველა წინაპირობა.

TPDC Director Giorgi Machabeli visited the site in Zugdidi where building of TPDC Samagrelo-Upper Svaneti Region Teacher House is envisioned.
The major function of the Teacher House will be the Samagrelo-Upper Svaneti Region teacher professional development by offering various long and short term trainings, seminars, conferences and other events to teachers.
Giorgi Machebeli surveyed the territory with Zugdidi Assembly Head, Merab Kvaraia, who expressed full support of the project.
Apart from Zugdidi, construction of Teacher Houses are planned in Ozurgeti, Akhaltsikhe and Telavi regions. TPDC has already designed the conceptual model of regional Teacher Houses.
Implementation of infrastructural projects is one of the items on TPDC priority list, since teachers in all regions must have chances of professional development within their regions.