სიახლეების არქივი27 ივნისი , 2015
სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის სკოლის დირექტორებისთვის მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემის წარდგენა ზუგდიდის შეხვედრით დასრულდა. მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის წარმომადგენლებმა შეკრებილ აუდიტორიას სქემის ეტაპების, ახალი სისტემის დანიშნულებისა და მიზნების შესახებ ინფორმაცია მიაწოდეს.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის წარმომადგენლებმა სქემა ზუგდიდის, მესტიის, აბაშის, ხობის, მარტვილის, სენაკის, წალენჯიხისა და ჩხოროწყუს სკოლების დირექტორებს წარუდგინეს.
მასწავლებელთა საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემა 2015 წლის სექტემბრიდან ამოქმედდება. ეს არის ერთიანი სისტემა, რომელიც მასწავლებლის თვითგანვითარებასა და მოსწავლის წარმატებაზეა ორიენტირებული. სქემა ითვალისწინებს როგორც პროფესიულ განვითარებას და პროფესიის მიმზიდველობის ზრდას, ისე მასწავლებელთა ანაზღაურების მატებას და ზოგადი განათლების ხარისხის გაუმჯობესებას.

News ArchiveJune 27, 2015
Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme” has been presented to school principals of the Samegrelo- Upper Svaneti schools, the summative meeting taking place in Zugdidi. TPDC representatives provided the audience with thorough information about the professional development scheme stages and its goals in general.
TPDC representatives have presented the scheme to : Zugdidi, Mestia, Abasha, Khobi, Martvili, Senaki, Tsalenjikha and Chkhorotsku public school principals.
Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme” will be enacted from September, 2015. This is a unified system oriented on teacher self-directed professional development and student success. The scheme aims at turning the profession into a more appealing one, increasing teacher salaries and improving the general education quality.