სემინარი - „მასწავლებელი - მეგზური ევროპისკენ“
მასწავლებლებისთვის ორდღიანი სემინარი - „მასწავლებელი - მეგზური ევროპისკენ“ გაიხსნა. სემინარის მიზანია მასწავლებლების ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის პროცესის შესახებ ინფორმირება და ამ პროცესში მათი აქტიურად ჩართვა.
სემინარის პირველი დღე ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა დავით ბაქრაძემ, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ და ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის დირექტორმა ელენე გოცაძემ გახსნეს.
სემინარზე, საქართველოს ევროკავშირში ინტეგრაციის მნიშვნელობასა და პერსპექტივების შესახებ, საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელის მოადგილემ ბორის იაროშევიჩმა და ლატვიის ელჩმა საქართველოში ელიტა გაველესმა ისაუბრეს. მასწავლებლები ასევე გაეცნენ იმ შესაძლებლობებს, რომლებსაც ევროპული პროექტები მათ სთავაზობს.
სემინარში მონაწილეობისთვის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა რეგისტრაცია 2015 წლის თებერვალში გამოაცხადა, რომლის შედეგადაც თბილისიდან და რეგიონებიდან გეოგრაფიის, ისტორიისა და სამოქალაქო განათლების 100 პედაგოგი შეირჩა.
პროექტი ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრისა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით ხორციელდება. პროექტის მხარდამჭერები არიან: საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატი ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში, ინტეგრაციის საკითხებში ევროკავშირის დელეგაცია და ფრიდრიხ ებერტის ფონდი.

Seminar “Teacher - a guide to Europe”
A two day seminar: “Teacher -a guide to Europe” has been launched for teachers. The aim of the seminar is providing teachers with the information on European and Euro- Atlantic integration processes and their engagement in the process.
The State Minister of Euro-Atlantic Integration of Georgia -David Bakradze, Minister of Education and Science of Georgia, Tamar Sanikidze and Director of Information Center on NATO and EU, Elene Gotsadze, opened the first day of the seminar.
Boris Iaroshevich, Deputy Head of European Union delegation to Georgia and Latvian Ambassador to Georgia, Elita Gavele spoke about the importance and perspectives of Georgian integration in European Union. The teachers were also introduced to the opportunities offered to them by the European projects.
National Center for Teacher professional Development announced registration for the seminar in February, 2015. Total of 100 Geography, History and Civic Education teachers have been selected for participation from Tbilisi and regions of Georgia.
The project is a joint venture of National Center for Teacher professional Development and the Information Center on NATO and EU. The project is supported by: the State Ministry of Euro-Atlantic Integration of Georgia, European Union Delegation on integrating and Friedrich Ebert Foundation.