წიგნის „როგორ გავხდე კარგი მშობელი“ პრეზენტაცია გაიმართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში თომას გორდონის „როგორ გავხდე კარგი მშობელი“ და მასწავლებლის წიგნის "დაწყებითი განათლების საფეხურის მასწავლებლებისთვის“ პრეზენტაცია გაიმართა. ღონისძიებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური დაესწრო.
თომას გორდონის წიგნი „როგორ გავხდე კარგი მშობელი" მსოფლიო ბესტსელერია და იგი 70-ზე მეტ ქვეყანაში გამოცემული. გორდონმა მსოფლიოში სახელგანთქმული კომპანია დააფუძნა, რომელიც მშობლებს, ლიდერებს, მასწავლებელბს სასწავლო პროგრამებს სთავაზობს. წიგნი მშობლებს და მასწავლებლებს მნიშვნელოვნად დაეხმარება და მრავალი პრობლების გადაჭრის გზას აპოვნინებს. წიგნი ქართულად ნინო ჭიაბრიშვილმა თარგმნა.
ღონისძიების ფარგლებში, ჟურნალმა „მასწავლებელი" და ინტერნეტგაზეთმა „Mastsavlebeli.ge" ასევე, წარადგინა „მასწავლებლის წიგნი", რომლის გამოცემა ყოველწლიური გახდა და რომელშიც გაერთიანებულია წლის განმავლობაში გამოქვეყნებული საუკეთესო სტატიები. მეორე კრებული განათლების დაწყებითი საფეხურის მასწავლებლებისთვისაა განკუთვნილი, ყველა მეთოდი თუ სიტუაცია ზედმიწევნით არის მორგებული ქართულ რეალობას და არ წარმოადგენს მხოლოდ თეორიულ მსჯელობასა თუ ანალიზს.
წიგნში წაიკითხავთ: თუ როგორ უნდა განუვითაროთ კრიტიკული აზროვნება დაწყებითი განათლების საფეხურზე; როგორი უნდა იყოს სასწავლო გარემო, როგორ დავეხმაროთ დაწყებითი კლასების მოსწავლეებს კომუნიკაციის უნარის განვითარებაში და სხვა მარვალ საინტერესო რესურს იპოვით წიგნში, რომელიც მნიშვნელოვან დახმარებას გაგიწევთ სასკოლო პრაქტიკის გაუმჯობესებაში.
წიგნების შეძენა შესაძლებელია, მასწავლებლის სახლში, წიგნის მაღაზია „პრიმავერაში“ და ბიბილუსის წიგნის მაღაზიებში.

Thomas Gordon ‘s books: “Parent Effectiveness Training” and teacher book: “ Teacher Effectiveness Training” presentations were held in Teacher House. LiaGigauri, Deputy Minister, Ministry of Education and Science of Georgia attended the presentation.
Thomas Gordon ‘s books: “Parent Effectiveness Training” is a world bestseller and it has been published in more than 70 countries. Gordon founded a world famous company that offers educational programs to parents, leaders and teachers. The book will be assisting tools for parents and school teachers to resolve multiple problems. The book was translated in Georgian Nino Chiaberashvili.
Center magazine “ the Teacher” and internet newspaper „Mastsavlebeli.ge" also presented a “Teacher’ Book”. The book will publish annually and it will include the best article published during the year.
The second book “Teacher Effectiveness Training” is targeted on primary school teachers. Every method or case study is maximally adapted to Georgian reality and isn’t confided only to theoretical judgment or analysis.
The book covers such topics as:
• Developing creative thinking in students at the primary level;
• Creating the learning atmosphere at the primary level;
• Assisting primary level school students in developing the communication skills;
The book will be of great help forprimary level teachers in improving the teaching practices in classrooms.