პროფესიული სასწავლებლების მასწავლებელთა მომზადებისა და განვითარების კონცეფციის განხილვა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა პროფესიული სასწავლებლების მასწავლებელთა მომზადებისა და განვითარების კონცეფციის განხილვის მიზნით სპეციალური შეხვედრა გამართა. ღონისძიებაზე წარმოდგენილი იყო პროფესიული სასწავლებლების მასწავლებელთა მომზადებისა და პროფესიული განვითარების კონცეფციის პროექტი, რომლის მიხედვით განიზღვრება პროფესიაში შემომსვლელი ახალი მასწავლებლების საკვალფიციკაციო მოთოხვნები და პროფესიაში არსებული მასწავლებლების პროფესიული განვითარების გზები, საშუალებები.
შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტისა და განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის თანამშრომლებმა, პროფკავშირების წარმომადგენლებმა, კერძო და საჯარო პროფესიული სასწავლებლების ხელმძღვანელებმა და მასწავლებლებმა.
მონაწილეები სამომავლო გეგმებზე შეთანხმდნენ, რომლის ფარგლებშიც სანამ დოკუმენტი საბოლოო სახეს მიიღებს, იგი განხილული იქნება დამსაქმებლებთან და სხვა დაინტერესებულ მხარეეებთან.

News ArchiveMay 16, 2014
National Center for Teachers’ Professional Development held a special meeting which served to discuss vocational school teachers’ training and development concept. Teachers’ training and professional development concept project was presented during the meeting,. The project defines qualification requirements for the beginner teachers as well as professional development opportunities for experienced teachers.
The meeting was attended by the representatives of Vocational Education development department, National Center for Educational quality Enhancement, Trade Union, heads of private and public vocational institutions.
Participants agreed on the future plans, under which the document will be drafted and it will be discussed with employers and other interested parties.