სიახლეების არქივი22 თებერვალი , 2014
მასწავლებლის სახლში პედაგოგებისთვის განკუთვნილი ახალი დამხმარე სახელმძღვანელოს, „მასწავლებლის წიგნის“ პრეზენტაცია გაიმართა. წიგნი მოწვეულ სტუმრებს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა წარუდგინეს.
დამხმარე სახელმძღვანელო მასწავლებლებს სწავლების თანამედროვე და მრავალფეროვან მეთოდოლოგიებს სთავაზობს, რომლებიც პრაქტიკოსი პედაგოგების მიერ არის შემუშავებული. წიგნის ავტორები ქართველი მოქმედი მასწავლებლები არიან და შესაბამისად სახელმძღვანელოში თავმოყრილი მასალა დღესდღეობით ქართულ სკოლებში არსებულ რეალობასთან სრულ შესაბამისობაშია.
„მასწავლებლის წიგნი“ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ჟურნალ „მასწავლებელში“ დაბეჭდილი საუკეთესო სტატიების კრებულია, რომელიც თითოეულ პედაგოგს ყოველდღიური საქმიანობისთვის ესაჭიროება. სახელმძღვანელოები საქართველოს მასშტაბით ყველა საჯარო სკოლის ბიბლიოთეკას უფასოდ გადაეცემა.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი ჟურნალის საუკეთესო სტატიებს სხვა სასკოლო საგნებზე წიგნის სახით მომავალშიც გამოუშვებს.

Book Presentation at Teacher's House
A presentation of “Teacher’s Book”, an auxiliary textbook was held for teachers at Teacher House. Tamar Sanikidze, Minister of Education and Science and Gia Mamulashvili, Head of National Center for Teacher Professional Development introduced the textbook to the guests.
The textbook offers modern methods of teaching. Georgian active teachers are the authors of this book and that is why the textbooks reflect today’s school reality.
“Teacher’s book” is a collection of the best articles printed in the magazine “Mastsavlebeli” (“Teacher”). The textbook will be handed over to the libraries of all schools.
Teacher Professional Development Center will continue publishing best articles in the form of a book.