სომხეთის რესპუბლიკის განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მასწავლებლის სახლში
სომხეთის რესპუბლიკის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლობა მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრს ეწვია. ოფიციალურ დელეგაციას სომხეთის რესპუბლიკიდან განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი, არმენ აშოტიანი ხელმძღვანელობდა.
სტუმრებმა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილესთან, ლია გიგაურთან და ცენტრის დირექტორთან გია მამულაშვილთან ერთად მასწავლებლის სახლი დაათვალიერეს რის შემდეგაც სომხურენოვანი სკოლების პედაგოგებისთვის და დირექტორებისთვის მიმდინარე ტრენინგს დაესწრნენ. ვიზიტის ფარგლებში არმენ აშოტიანმა ადგილობრივ პედაგოგებთან ერთად სწავლისა და სწავლების თანამდროვე  მეთოდებზე ისაუბრა და მათ კითხვებს უპასუხა.
სომხეთის რესპუბლიკის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლები საქართველოში სამდღიანი ვიზიტით იმყოფებოდნენ, რომლის ფარგლებშიც სამინისტროსა და სხვადასხვა საგანმანათლებლო უწყებების წარმომადგენლებს შეხვდნენ.

Minister of Education and Science of Armenia at Teacher's House
Delegation of the Ministry of Education and Science of Armenia, headed by Minister Armen Ashotyan visited National Center for Teachers’ Professional Development.
The delegation visited Teacher’s House guided by the deputy Minister and the head of the Center Gia Mamulashvili and attended current trainings for Armenian school teachers and principals. In the scope of the visit, Armen Ashotyan spoke on the issue of modern teaching and learning methods and answered teachers’ questions.
Delegation of the Ministry of Education and Science of Armenia held 3-day visit in Georgia, during which the members of the delegation met representatives of several education institutions.