მასწავლებელთა ეროვნული კონფერენცია
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა პედაგოგებისთვის პირველი ეროვნული კონფერენცია ჩაატარა. ღონისძიებას სახელწოდებით „საუკეთესო პედაგოგიური პრაქტიკა ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებში“ 150-მდე მასწავლებელი ესწრებოდა.
ორდღიან კონფერენციაზე მოხსენებები სხვადასხვა საგნების პედაგოგებმა წაიკითხეს, მათ შორის იყვნენ:
• ქართული ენისა და ლიტერატურის;
• მათემატიკის;
• საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების;
• ხელოვნების;
• დაწყებითი განათლებისა და სხვა საგნების მასწავლებლები.
თითოეულმა მომხსენებელმა კოლეგებს მის მიერ მომზადებული გაკვეთილი წარუდგინა და საგნის სწავლების სხვადასხვა მეთოდები შესთავაზა. კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად კონკურსი მიმდინარე წლის ოტრომბერში გამოცხადდა. მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის საგნობრივმა კონსულტანტებმა შემოსული 500-მდე განაცხადიდან 107 საუკეთესო მოხსენება შეარჩიეს.
კონფერენციას განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმების დეპარტამენტის, ქუთისისა და ბათუმის უნივერსიტეტის, აჭარის განათლების ფონდის, ბათუმის მასწავლებლის სახლის და ქობულეთისა და ბათუმის რესურსცენტრის წარმომადგენლებიც ესწრებოდნენ.

Teachers' National Conference
Teachers’ Professional Development Center conducted first national conference for teachers. The event “Best pedagogical practice at general education schools” has been attended by 150 teachers.
Teachers of various subjects delivered presentations during the two-day conference. Among the participants were teachers of:
• Georgian language and literature;
• Mathematics;
• Science;
• Art;
• Primary education, etc.
Each speaker presented previously prepared lesson and demonstrated various methods of teaching. The contest on participating in the conference was announced in October this year. The subject consultants of Teachers’ Professional Development Center chose 107 best presentations out of 500.
The conference was attended by the representatives of the Ministry of Education and Science of Georgia.