5 ოქტომბერი მასწავლებლის საერთაშორისო დღეა
5 ოქტომბერს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში საზეიმო მიღება გაიმართა. ღონისძიებას დედაქალაქიდან და რეგიონებიდან მოწვეული 100-მდე მასწავლებელი, მათი ტრენერები და ჟურნალ „მასწავლებელის“ ავტორი პედაგოგები ესწრებოდნენ.
„საქართველოს ყველა მასწავლებელს ვულოცავ მასწავლებლის დღეს, ვუსურვებ წარმატებას და წინსვლას.
მასწავლებლობა ერთ-ერთი ყველაზე საპატიო, საპასუხისმგებლო და ღირსეული პროფესიაა. მას მხარდაჭერა სჭირდება. ჩვენ ერთად უნდა ვიზრუნოთ, რომ მასწავლებლის პროფესია დაფასდეს, ჩვენმა მოსწავლეებმა კი საუკეთესო შედეგებს მიაღწიონ.
გვჯერა, რომ სახელმწიფოს წარმატება თუ წარუმატებლობა განათლების ხარისხზეა დამოკიდებული. ქვეყნის მომავალი საკლასო ოთახიდან იწყება, ამიტომ მასწავლებლის როლი განუზომლად დიდია. ჩვენ ერთად უნდა დავძლიოთ პრობლემები და ვეცადოთ, მომავალი უკეთესი გვქონდეს. ჩვენ ამას შევძლებთ“ - ამ სიტყვებით მიულოცა პროფესიული დღესასწაული განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ მასწავლებლის სახლში შეკრებილ სტუმრებს და სრულიად საქართველოს ყველა მასწავლებელს.
მასწავლებლის დღე მიულოცა პედაგოგებს სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გია მამულაშვილმა.

October 5 - International Teachers’ Day
The Ministry of Education and Science of Georgia arranged a ceremony dedicated to World Teachers’ Day at Teachers’ Professional Development Center that is celebrated on 5th of October. The event was attended by up to 100 teachers from Tbilisi and the regions, their trainers and authors of magazine “Mastsavlebeli”.
“I would like to congratulate all teachers of Georgia with World Teachers’ Day and wish them all the success. Being a teacher is one of the most important and respectable professions. It needs to be supported and it is our duty to appreciate it and thus, encourage our pupils to achieve better results.
We believe that success of the country depends on the education quality and its future starts from the classroom. We have to handle the problems together and try to make future better.” – With these words, Minister of Education and Science of Georgia Tamar Sanikidze congratulated the teachers and the guests.
Gia Mamulashvili, the head of Teachers’ Professional Development Center also congratulated teachers with the World Teacher’s Day.