მასტერკლასი სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების მასწავლებლებისთვის
შვეიცარული ფონდის artasfoundation-ისა და ადგილობრივი ორგანიზაციის - წყალტუბოს დევნილ ქალთა ინიციატივით, ტარდება წყალტუბოს მეხუთე ხელოვნების ფესტივალი.
ფესტივალზე საჯარო სკოლის სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების მასწავლებლებისთვის მასტერკლასი ჩატარდება.
მასტერკლასის ფარგლებში სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების მასწავლებლებისთვის წარმოდგენილი იქნება დაწყებითი და საბაზო საფეხურის სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების გაკვეთილის ნიმუშები. მასწავლებელები გაეცნობიან საგაკვეთილო პროცესში თანამედროვე ვიზუალური კულტურის გამოყენების გზებს და ამ კულტურის კრიტიკული გააზრების მოდელებს. მასწავლებლები მათთვის პრობლემურ საკითხებთან დაკავშირებით მიიღებენ რეკომენდაციებს.
მასტერკლასები საგანგებოდ ებმის წყალტუბოს ხელოვნების ფესტივალს. სამდღიანი მასტერკლასის შემდეგ მასწავლებლები სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების კონსულტანტთან ერთად გაეცნობიან და დაესწრებიან ფესტივალის ფარგლებში ჩატარებულ სხვადასხვა სამუშაო შეხვედრას, მათ შორის ექსპერიმენტული კინო კლუბის, ლენდ არტის, მეორადი მასალების გამოყენების ვორქშოფებს, ასევე სოციალური საბავშვო თეატრის „აიწონა-დაიწონას“ წარმოდგენას და შემაჯამებელ შეხვედრაზე იმსჯელებენ აღნიშნული პრაქტიკების საგაკვეთილო პროცესში გამოყენების გზებზე.

Master class for fine and applied arts teachers
Tskaltubo Fifth Art Festival is being held with the initiative of Swiss Foundation Artasfoundation and the local organization- Tskaltubo IDP Women.
During the Festival, a master class will be held for public school teachers of fine and applied arts.
In the framework of the master class, samples of primary and basic level fine and applied arts lessons will be presented to teachers. The teachers will get acquainted with the ways of using modern visual culture and its critical understanding models in the teaching process. The teachers will receive recommendations on the issues problematic to them.
The master classes are specially linked to the Tskaltubo Art Festival. After a three-day master class, the teachers together with the fine and applied arts consultant will get acquainted and attend various workshops, including workshops of experimental movie club, land art, secondary materials application workshops, as well as the performance of the social children's theatre "Aitsona-Daitsona" and at the wrap-up meeting will discuss the ways how to use the above practices in teaching.