პროექტის „ევროპა ჩემს გაკვეთილზე“ ფარგლებში კონკურსი ცხადდება
საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობასთან თანამშრომლობით, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი ახორციელებს პროექტს „ევროპა ჩემს გაკვეთილზე“. პროექტის მიზანია, ხელი შეუწყოს ევროკავშირთან ასოცირების შეთანხმებით განსაზღვრულ საქმიანობას და ევროპის შესახებ სწავლებას სკოლებში.
პროექტის ფარგლებში ცხადდება კონკურსი „ევროპა ჩემს გაკვეთილზე“.
პროექტში მონაწილეობის მიღება შეუძლია როგორც საჯარო, ისე კერძო სკოლის სხვადასხვა საგნისა და სტატუსის მასწავლებელს. მსურველებმა უნდა გამოგზავნონ მათ მიერ შექმნილი თამაში, აქტივობა, გაკვეთილის გეგმა ან პროექტი, რომლის მიზანიც, საგნობრივი ცოდნის გადაცემის გარდა, ევროპის შესახებ სწავლება და მოსწავლეებში ევროპული ღირებულებების განვითარება იქნება.
საკონკურსო ნამუშევრები შესაძლოა გულისხმობდეს კოლეგასთან, სკოლის ადმინისტრაციასთან ან თემთან თანამშრომლობას, სხვადასხვა კლასის მოსწავლეების ჩართვას პროექტში, ან მოიცავდეს მასწავლებლის მუშაობას მხოლოდ საკუთარ კლასთან. მიიღება როგორც უკვე განხორციელებული პროექტები და ჩატარებული გაკვეთილები, ასევე, საპროექტო წინადადებები და საგაკვეთილო გეგმები. უპირატესობა მიენიჭება ინოვაციურ, ორიგინალურ იდეებს.
საუკეთესო ნამუშევრების გამოყენებით, შეიქმნება ტრენინგმოდული, ჩატარდება ტრენინგები და მომზადდება პუბლიკაცია.

Competition announced within the project "Europe in my lesson"
In cooperation with the EU Delegation to Georgia, the National Center for Teacher Professional Development is implementing the project "Europe in my lesson". The aim of the project is to promote activities provided in the European Union Association Agreement and teach about Europe in schools.
Within the framework of the project the competition “Europe in my Lesson" has been announced.
The program is open for both public and private school teachers of various subjects and status. Those interested should submit a game, activity, lesson plan or project created by them which alongside with teaching the subject matter, aims at teaching about Europe and European values.
Competition entries may involve cooperation with co-workers, school administrations or the community, involvement of different grade pupils in the project or only the teacher's work with his/her own class. Any previously implemented projects or conducted lessons as well as project proposals and lesson plans are welcome. The preference will be given to innovative and original ideas.