მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი საგნობრივი მიმართულების ტრენინგებზე რეგისტრაციას აცხადებს.
ტრენინგზე დასწრება შეუძლიათ საჯარო სკოლის მოქმედ, შესაბამისი საგნის პრაქტიკოს მასწავლებლებს და ასევე იმ კერძო სკოლის პედაგოგებს, რომლებიც ჩართულნი არიან მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემაში.
ტრენინგის მონაწილეები გაეცნობიან მასწავლებელთა საგნობრივი კომპეტენციის დამადასტურებელი გამოცდის მოთხოვნებს და საგამოცდო ტესტის სტრუქტურას. ასევე ტესტურ დავალებებზე მუშაობის გზით დაადგენენ საკუთარ ძლიერ და სუსტ მხარეებს, რათა უკეთ დაგეგმონ გამოცდებისათვის მზადების პროცესი.
ტრენინგზე დასასწრებად სავალდებულო პირობაა, დაინტერესებული პირი დარეგისტრირებული იყოს გამოცდების ეროვნული ცენტრის მიერ გამოცხადებულ კომპეტენციის დამადასტურებელ საგნობრივ გამოცდაზე.

Registration announced for subject trainings
National Center for Teacher Professional Development has announced the registration for subject trainings.
The trainings are open to any public school practicing and relevant subject practitioner teachers and also private school teachers who are involved in the Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme.
Training participants will learn about the teachers' subject competency examination requirements and the exam test structure. Moreover, they will identify their strengths and weaknesses by doing test activities in order to better plan the exam preparation process.
In order to attend the trainings, any interested persons shall be registered for the competence certifying subject exam announced by NAEC.