მასწავლებელთა სასწავლო-მეთოდური კონფერენცია
2017 წლის 20 მაისს ევროპული სკოლა, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრთან და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტთან ერთად ატარებს მასწავლებელთა სასწავლო-მეთოდურ კონფერენციას. კონფერენციის თემაა: წარმატებული სასწავლო პრაქტიკა ტოლერანტობის, ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრებისა და სამეწარმეო უნარების განვითარებისა და ინიციატივების წახალისებისათვის.
კონფერენციაზე მასწავლებლებს საშუალება ექნებათ, წარმოადგინონ საკუთარი ნამუშევრები, მოუსმინონ კოლეგებს და გაიზიარონ მათი გამოცდილება. გაეცნონ საგანმანათლებლო სფეროში მიმდინარეე სიახლეებს და პროფესიულ ჟურნალ-გაზეთებში გამოაქვეყნონ მოხსენება, რაც მათ დამატებითი კრედიტის მოპოვების საშუალებას მისცემს.
კონფერენციის მიზანია სკოლებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრების, სამეწარმეო უნარების განვითარებისაკენ მიმართული საქმიანობისა და ინიციატივების წახალისება, სკოლებში ტოლერანტული კულტურის განვითარების ხელშეწყობა.

Teachers’ Educational-Methodology Conference
On 20 May 2017, the European School together with TPDC and Ilia State University will hold the Teachers’ Educational-Methodology Conference. The conference topic: Successful teaching practice for promotion of tolerance, healthy lifestyle and entrepreneurial skills and initiatives development.
At the conference teachers will have the opportunity to present their works, listen to colleagues and share experiences; learn about current innovations in the field of education and publish reports in professional journals and newspapers, which will award them more credits.
The conference aims at promotion of healthy lifestyle, activities directed at the development of entrepreneurship skills and initiatives, and development of tolerance culture in schools.