რეგიონის ინკლუზიური განათლების სპეციალისტებისთვის შესარჩევი კონკურსი ცხადდება
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი პროექტის „რეგიონული სასწავლო ტური სპეციალური მასწავლებლებისთვის“ ფარგლებში აცხადებს ინკლუზიური განათლების სპეციალისტების შესარჩევ კონკურსს.
პროექტის მიზანია ხელი შეუწყოს ინკლუზიური განათლების განვითრებას რეგიონებში, საშუალება მისცეს რეგიონის სკოლებში დასაქმებულ ინკლუზიური განათლების სპეციალისტებს ჩამოვიდნენ თბილისში და გაიზიარონ თბილისის ყველაზე წარმატებული სკოლების ინკლუზიური განათლების პრაქტიკა, ნახონ, თუ რა ფაქტორები განაპირობებს ინკლუზიური განათლების წარმატებას ამა თუ იმ სკოლაში, შეისწავლონ სწავლების და სსსმ მოსწავლის კლასში/სკოლაში ინტეგრაციის ეფექტური სტრატეგიები.
კონკურსის შედეგად შერჩეული 30 ინკლუზიური განთლების სპეციალიტი მიმდინარე წლის მაისის თვიდან 10 ინკლუზიურ სკოლაში განაწილდება, სადაც მათ ეყოლებათ სუპერვიზორები. თითოეული ხელმძღვანელი იმუშავებს სამ მასწავლებელთან.

Competition announced to select inclusive education specialists for regions
TPDC, within the framework of the project “Regional learning tour for special teachers” has announced the competition of inclusive education specialists.
The project will promote the development of inclusive education in regions, enable inclusive education specialists employed in regional schools arrive in Tbilisi and learn about the Tbilisi schools with the most successful inclusive education practices and see what factors contribute to the success of inclusive education in the schools, acquire effective strategies for teaching and integration of SEN students in classroom/school.
In May, 30 inclusive education specialists qualified through the competition will be distributed in 10 inclusive education schools where they will have supervisors, and each mentor will work with three teachers.