პროექტის „მასწავლებელი - მეგზური ევროპისკენ“ მეორე ეტაპზე რეგისტრაცია გამოცხადდა
2014 წლიდან ყოველწლიურად ხორციელდება სსიპ „ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრისა“ და სსიპ „მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის“ მიერ ორგანიზებული პროექტი „მასწავლებელი - მეგზური ევროპისკენ“ .
პროექტი მიმდინარეობს ორ ეტაპად: ა) კონფერენცია მასწავლებლებისათვის - „მასწავლებელი - მეგზური ევროპისკენ“ და ბ) კონკურსი როგორც სემინარის მონაწილე, ისე პროექტის მეორე ეტაპზე ჩართვის მსურველი მასწავლებლებისათვის.
აღნიშნული კონკურსი წარმოადგენს 2016 წელს ჩატარებული კონფერენციის დასკვნით ეტაპს და მასში მონაწილეობის მიღების უფლება აქვს ყველა სამოქალაქო განათლების, ისტორიის, გეოგრაფიისა და ქართული ენისა და ლიტერატურის საბაზო-საშუალო საფეხურის პედაგოგს.

Registration announced for the second stage of project "Teacher - Guide to Europe"
Annually since 2014 the project "Teacher - Guide to Europe" organized by LEPL "NATO and EU Information Center" and LEPL National Center for Teacher Professional Development has been provided.
The project is carried out in two stages: a) Conference for teachers - "Teacher - Guide to Europe" and b) Competition for both session participants and those interested to get involved in the second phase of the project.
This competition represents the final stage of the conference held in 2016 and is open to basic and secondary level civic education, history, geography and Georgian language and literature teachers.