სემინარზე "ნატო - არჩევანი მშვიდობიანი და სტაბილური განვითარებისთვის"რეგისტრაცია გამოცხადდა
სსიპ „ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის“ ორგანიზებით, საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის მხარდაჭერითა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრთან თანამშრომლობით უკვე მესამე წელია ხორციელდება საგანმანათლებლო-შემეცნებითი სემინარი: „ნატო – არჩევანი მშვიდობიანი და სტაბილური განვითარებისთვის“.
პროექტის მიზანია მასწავლებლების ინფორმირება ნატოს მიზნებისა და ამოცანების, ნატო-საქართველოს ურთიერთობების მიმდინარე პროცესებისა და გლობალური უსაფრთხოების მშენებლობაში საქართველოს როლის შესახებ.
სემინარში მონაწილეობის უფლება აქვთ - მასწავლებლებს თბილისიდან. მონაწილე უნდა ასწავლიდეს ისტორიას, გეოგრაფიას ან სამოქალაქო განათლებას.
მონაწილეები შეხვდებიან სამთავრობო და არასამთავრობო უწყებების წარმომადგენლებსა და ექსპერტებს. სემინარში მონაწილეობის მსურველები უნდა დარეგისტრირდნენ შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე ინფორმაციის გადმოგზავნით: infocenter@geo.gov.ge. ელფოსტაში აუცილებლად მიუთითეთ თქვენი სახელი - გვარი, სკოლა, საგანი და მობილურის ნომერი.

Registration announced for seminar "NATO - choice for peace and stable development"
Organized by "NATO and EU Information Center", with the support of NATO Liaison Office in Georgia and cooperation with the Teacher Professional Development Center, the educational seminar "NATO - choice for peace and stable development" has been held for already three years.
The project aims to inform teachers on the goals and objectives of NATO, ongoing processes between NATO and Georgian relationship and the role of Georgia in building of the global security.
The project is open for teachers living in Tbilisi. Participant must be history, geography or civic education teachers.
The participants will have meetings with government and non-government agency officials and experts. Those interested in the seminar should register at the address infocenter@geo.gov.ge. Please, indicate your first name, last name, school, subject and mobile number in the email.