მასწავლებელთა მეოთხე ეროვნულ კონფერენციაში მონაწილეთა რეგისტრაცია გამოცხადდა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი მასწავლებელთა მეოთხე ეროვნული კონფერენციის მონაწილეთა რეგისტრაციას აცხადებს. კონფერენცია, სახელწოდებით „მოსწავლეთა გამჭოლი კომპეტენციების განვითარება", 2016 წლის 10-11 დეკემბერს გაიმართება.
კონფერენციის მიზანიაპედაგოგთა საუკეთესო გამოცდილებისა და პრაქტიკის გაზიარება.
საკონფერენციო თემებიაწიგნიერების განვითარება; ინტერკულტურული კომპეტენციების განვითარება; ციფრული და რაოდენობრივი წიგნიერების განვითარება; შემოქმედებითი აზროვნების განვითარება; ეკოლოგიური წიგნიერების განვითარება (მათ შორისკატასტროფების რისკების მართვის შესახებ სწავლება).
ყველა ზემოხსენებული გამჭოლი მიმართულება შესაძლებელია განხილული იყოს ინკლუზიური განათლების ჭრილში
კონფერენციაში მონაწილეობის მიღება შეუძლია მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემაში ჩართული საჯარო და კერძო ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების მოქმედ მასწავლებლებს აგრეთვე სკოლის სპეც. მასწავლებლებს.

Registration of participants for Fourth National Teacher Conference announced
National Center for Teacher Professional Development has announced the registration of participants for the Fourth National Teacher Conference. The conference "Development of Learners’ Cross Competencies" will be held on 10-11 December, 2016.
The conference aims to promote sharing of teachers' experiences and best practices.
The conference topics include: Literacy development; Development of intercultural competencies; Development of digital and quantitative literacy; Development of creative thinking; Development of environmental literacy (including training on disaster risk management).
All of the above mentioned cross-cutting areas can be also considered within the inclusive education setting.
The conference is open for practicing teachers of public and private educational institutions involved in Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme, as well as special teachers.