სემინარზე "ნატო - არჩევანი მშვიდობიანი და სტაბილური განვითარებისთვის" რეგისტრაცია გამოცხადდა
სსიპ „ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის“ ორგანიზებითა და საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის მხარდაჭერით უკვე მესამე წელია ხორციელდება საგანმანათლებლო-შემეცნებითი სემინარი: „ნატო – არჩევანი მშვიდობიანი და სტაბილური განვითარებისთვის“, რომელშიც საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის პედაგოგები მონაწილეობენ.
პროექტის მიზანია მასწავლებლების ინფორმირება ნატოს მიზნებისა და ამოცანების, ნატო-საქართველოს ურთიერთობების მიმდინარე პროცესებისა და გლობალური უსაფრთხოების მშენებლობაში საქართველოს როლის შესახებ. პროექტი უკვე 13-ჯერ განხორციელდა, მოიცვა როგორც თბილისში მცხოვრები, ასევე საქართველოს სხვადასხვა რეგიონის მასწავლებლები. ამჯერად, სემინარზე დარეგისტრირების საშუალება აქვთ პედაგოგებს თბილისის და აჭარის რეგიონიდან, მონაწილეობა შეუძლიათ ისტორიის, გეოგრაფიისა და სამოქალაქო განათლების პედაგოგებს.
სემინარი 2016 წლის 19-20 ოქტომბერს, თბილისში გაიმართება. მონაწილეები შეხვდებიან სამთავრობო და არასამთავრობო უწყებების წარმომადგენლებსა და ექსპერტებს.
სემინარს დაესწრება პირველი 35 მასწავლებელი, რომელიც დარეგისტრირდება შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე infocenter@geo.gov.ge . გთხოვთ, მიუთითოთ თქვენი სახელი, გვარი, სკოლა, საგანი, რეგიონი, საკონტაქტო ნომერი და ელფოსტა.

Registration for seminar “NATO - choice for peaceful and stable development” announced
The educational seminar "NATO - choice for peaceful and stable development" organized by the LEPL "NATO and the EU Information Center" and under the support of NATO Liaison Office in Georgia has been held for already three years which involves teachers from schools of different regions of Georgia.
The project aims to inform teachers on the goals and objectives of NATO, the current processes of NATO-Georgia relations and Georgia’s role in building of the global security. The project has been implemented for the 13th times and embraced residents of Tbilisi and also teachers from different regions of Georgia. This time, teachers from Tbilisi and Adjara region have the opportunity to register for the seminar and history, geography and civic education teachers are eligible to participate.
The seminar will be held in Tbilisi on 19-20 October 2016. The participants will meet with representatives of the government and non-governmental organizations and experts.
The seminar will be attended by first 35 teachers registered at the electronic address infocenter@geo.gov.ge . Please indicate your full name, school, subject, region, contact number and email.