საქართველოს ორფის ასოციაცია, "ჯეორფი", რომელიც არის ზალცბურგის ორფის პედაგოგიკის ინსტიტუტისა და მოცარტეუმის ოფიციალური წარმომადგენელი, მართავს
სამუშაო შეხვედრას და კონფერენციას მუსიკის მასწავლებლებისთვის. ღონისძიების მიზანია, საქართველოში ორფ შულვერკის (Orff-Schulwerk) მეთოდის პოპულარიზაცია, რომელიც ხელს უწყობს პედაგოგების კვალიფიკაციის ამაღლებას და პროფესიულ განვითარებას.
ვორქშოფი „პედაგოგიკა და შემოქმედებითი მუსიკალური განათლება“ გაიმართება 14-15 მაისს (10:00 საათიდან 18:00 საათამდე) - თბილისის სახელმწიფო კონსერვატორიაში. სამუშაო შეხვედრას
გაუძღვებიან პროფესორები: ბატონი პოლო ვალეჰო (ესპანეთი) და ქალბატონი სოილი პერკიო (ფინეთი).
საგანმანათლებლო კონფერენცია პედაგოგიკის მიმართულებით და ჯეორფის პრეზენტაცია გაიმართება
16 მაისს, 18:00 საათზე - თბილისის გოეთეს ინსტიტუტში.
"ჯეორფი" პედაგოგთა პროფესიული საგანმანათლებლო ორგანიზაციაა, რომელიც ეფუძნება გამოჩენილი გერმანელი კომპოზიტორისა და პედაგოგის კარლ ორფისა და მისი კოლეგის გუნილდ კიიტმანის თეორიას.

A Workshop for Music Teachers
The Georgian Association of Orff, "Geo-Orff", the official representative of the Salzburg Orff Institute of Pedagogy and Mozarteum, is carrying out a workshop and conference for music teachers. The aim of the events is promotion of Orff-Schulwerk method in Georgia which will support professional and vocational development of teachers.
The workshop "Pedagogy and Creative Music Education" will be held on May 14-15 (10:00 to 18:00) – in Tbilisi State Conservatory. The workshop will be led by the following professors: Mr. Polo Vallejo (Spain) and Ms. Soili Perkio (Finland).
The Educational Conference on Pedagogy and Geo-Orff presentation will be held on May 16, 18:00 – in Tbilisi Goethe-Institute.
“Geo-Orff” is a teachers' professional educational organization based on the theory of Carl Orff, the famous German composer and educator and his colleague Gunild Keetman.