პროფესიული განათლების მასწავლებლებისთვის პედაგოგიური კურსი მიმდინარეობს
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი პროფესიული სასწავლო დაწესებულებების მასწავლებლებისთვის პედაგოგიურ კურსს აგრძელებს. პროფესიული განათლების 363 პედაგოგი კურსის მესამე მოდულს გადის.
პედაგოგიური კურსი ხუთი სხვადასხვა მოდულისგან შედგება და მოიცავს სტუდენტთა ინდივიდუალურ საჭიროებებს, სასწავლო გარემოს, შეფასებას, სწავლების სტრატეგიებს, თვითშეფასებას და პროფესიულ განვითარებაზე ზრუნვას.
კურსი, საერთაშორისო სტანდარტების გათვალსწინებით, 2016 წელს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრისა და გაეროს პროფესიული განათლების პროგრამის თანამშრომლობით, შვეიცარიული გამოცდილების საფუძველზე შეიქმნა. კურსის შექმნის შემდეგ, პედაგოგიური კურსის პილოტში პროფესიული განათლების 155 მასწავლებელი ჩაერთო. პილოტის შეფასების შემდეგ, პედაგოგიური კურსი ყველა საჯარო პროფესიულ საგანათლებლო დაწესებულებაში ამოქმედდა.
პედაგოგიური კურსის მიმდინარეობის პარალელურად, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი ევროკავშირის ტექნიკური დახმარების პროექტთან ერთად მუშაობს პროფესიული განათლების მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის რეგულირების დოკუმენტზე, რომლის მიხედვით, პედაგოგიური კურსი 2020 წლამდე პროფესიული განათლების ყველა მასწავლებელმა უნდა გაიაროს. ხოლო ის მასწავლებლები, რომლებიც კურსს გაივლიან, პროფესიული განვითარების სხვა ღონისძიებებშიც ჩაერთვებიან.

Training course for VET teachers in progress
The National Center for Teacher Professional Development continues the educational course for teachers of vocational institutions. Currently 363 vocational education teachers are attending the third module.
The training course consists of five different modules and includes the topics such as individual needs of students, learning environment, assessment, learning strategies, self-assessment and professional development.
The course has been developed according to the international standards in 2016 in cooperation with the National Center for Teacher Professional Development and the UN Vocational Education Program based on the Swiss experience. After the development of the course, 155 VET teachers were involved in the education course pilot. After the completion of the pilot assessment, the education course was launched in all public vocational institutions.
In parallel to the educational training course, TPDC is working together with the EU technical assistance project in order to elaborate VET teachers Pre-service, Professional Development and Career Advancement regulating document according to which the training course must be taken by all VET teachers by the year of 2020. And those teachers who pass the course will be able to participate in other professional development activities.