პროგრამის „ასწავლე საქართველოსთვის“ მონაწილე მენტორი მასწავლებელი გახდა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის პროგრამის - „ასწავლე საქართველოსთვის“ მონაწილე და ამავე დროს, დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის სოფელ სამთაწყაროს საჯარო სკოლის მასწავლებელი, ლიანა მამულაშვილი მენტორი გახდა. პედაგოგს დაწინაურება პირადად მიულოცა მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გიორგი მაჩაბელმა და სტატუსის დამადასტურებელი სერტიფიკატი გადასცა.
მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემის ამოქმედების შემდეგ, პირველად, 9 მასწავლებელმა მოიპოვა მენტორის სტატუსი. აღნიშნულმა პედაგოგებმა, სქემის ფარგლებში, სხვადასხვა პროფესიული აქტივობების განხორციელების გზით, მენტორის სტატუსის მისაღებად გათვალისწინებული 25 კრედიტქულა დააგროვეს.
• ახორციელებს ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულების საჭიროებების კვლევასა და კვლევის შედეგების საფუძველზე ატარებს სამუშაო შეხვედრას კოლეგებისთვის გამოცდილების გაზიარების მიზნით (3 კრედიტქულა);
• ახორციელებს დამატებით საქმიანობებს/აქტივობებს (16 კრედიტქულა). მენტორის სტატუსის მისანიჭებლად წამყვანი მასწავლებელი სტატუსის შესაბამის კრედიტქულებს აგროვებს საჭიროებებზე დაფუძნებით.
მასწავლებლის შეფასების ჯგუფი აფასებს წამყვანი მასწავლებლის მიერ განხორციელებულ საქმიანობებს და მასწავლებლის პროფესიულ საქაღალდეში არსებული დოკუმენტების შეფასების საფუძველზე იღებს გადაწყვეტილებას წამყვანი მასწავლებლისათვის მენტორის სტატუსის მინიჭების შესახებ, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრისთვის, წინადადების წარდგენის შესახებ.

The Participant of “Teach for Georgia” became the Mentor Teacher
Liana Mamulashvili, a teacher of the village Samtatskaro public school in Dedoplistskaro municipality as well as a participant of the TPDC program "Teach for Georgia" became a mentor teacher. Giorgi Machabeli, Director of the National Center for Teacher Professional Development congratulated the teacher on the promotion and awarded her with the certificate verifying the above status.
For the first time in Georgia, nine teachers have obtained the mentor’s status after the initiation of the Teacher Pre-Service, Professional Development and Career Advancement Scheme. For obtaining the mentor’s status the teachers have collected 25 credits through various professional activities within the scope of the scheme.
· conduct at least 4 model lessons (each 1 credit point);
· carry out a research on the needs of general education institutions and based on the research results hold workshops to share experience with colleagues (3 credit points);
· create a learning resource or peer-reviewed professional literature (2 credit points); and
· carry out additional activities / work (16 credit points). A leading teacher in order to obtain the status of the mentor shall collect the credit points based on the needs.
During 2016-2017 academic years, within the scope of the scheme 1359 teachers have been promoted to the Senior Teacher position, 2- Leading Teacher, and 9- Mentor.