მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა ინკლუზიური განათლების სპეციალისტებისთვის რეგიონული სასწავლო ტური დაიწყო
სიახლეების არქივი24 ოქტომბერი , 2017
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა ინკლუზიური განათლების სპეციალისტებისათვის რეგიონული სასწავლო ტური დაიწყო. ტურის ფარგლებში პირველი სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, სადაც ცენტრის მიზნობრივი პროგრამების სამსახურის უფროსმა, ნინო გორდეზიანმა მასწავლებლებს მასპინძელი სკოლები წარუდგინა და სასწავლო ტურის ამოცანები გააცნო.
სასწავლო ტური მიზნად ისახავს ინკლუზიური განათლების სპეციალისტების ცოდნისა და უნარების განვითარებას, რაც საშუალებას აძლევს რეგიონების სპეციალურ მასწავლებლებს, ინკლუზიური განათლების კოორდინატორებსა და ფსიქოლოგებს გაიზიარონ და შეისწავლონ ინკლუზიური განათლების მიმართულებით თბილისის ყველაზე წარმატებული სკოლების პრაქტიკა და გამოცდილება.
რეგიონული სასწავლო ტურის ფარგლებში მონაწილეები ხუთი დღის განმავლობაში გაეცნობიან სწავლების და სსსმ მოსწავლის კლასში ინტეგრაციის ეფექტიან სტრატეგიებს ასევე, დააკვირდებიან, თუ რა ფაქტორები განაპირობებს ინკლუზიური განათლების წარმატებას ამა თუ იმ სკოლაში.
სასწავლო ტურის მონაწილეთა შესარჩევი კონკურსი მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა მიმდინარე წლის სექტემბრის თვეში გამოაცხადა, რის შედეგადაც რეგიონებიდან შერჩეულია ინკლუზიური განათლების 30 სპეციალისტი.

The National Center for Teacher Professional Development has started a regional training tour for inclusive education specialists
News ArchiveOctober 24, 2017
TPDC has started a regional training tour for inclusive education specialists. The first workshop was held within the tour where Nino Gordeziani, the Head of the Target Programs of the Center introduced the host schools and the aims of the study tour to teachers.
The study tour aims to develop knowledge and skills of inclusive education specialists that will enable special regional teachers, coordinators and psychologists of inclusive education to learn about and share the practices and experience of the most successful schools in the field of inclusive education.
Within the regional training tour the participants for five days will get acquainted with the effective strategies of integration of SEN students in the learning process and observe the factors that determine the success of inclusive education in schools.
The qualification competition of participants was announced by the TPDC in September of this year, through which 30 inclusive education specialists from regions were selected.
The study tour has been held for the third time already. The Center started the implementation of the project in 2016.