„საუკეთესო მოთხრობა მასწავლებელზე“ - ლიტერატურული კონკურსის გამარჯვებულები გამოვლინდნენ
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა და „ლიბერთი ბანკმა“, მასწავლებლის კვირეულის ფარგლებში, ლიტერატურული კონკურსის გამარჯვებული მწერლები დააჯილდოვა. ფულადი ჯილდო და პორტატული კომპიუტერები კონკურსის პირველ, მეორე და მესამე ადგილზე გასულ კონკურსანტებს გადაეცათ.
საუკეთესო საკონკურსო მოთხრობისთვის - „მე არ ვარ, მასწ“. პირველი ადგილის მფლობელი გახდა ეკა ქევანიშვილი;
მეორე ადგილი მოიპოვა ზურა აბაშიძემ, მოთხრობისთვის „საშტატო ერთეულები“;
მესამე ადგილი ერგო ლუკა ბაქანიძეს, მოთხრობისთვის „ისროდნენ, მასწ“.
გარდა ამისა, კონკურსის მონაწილე 62 ავტორიდან, მწერლებისგან დაკომპლექტებულმა ჟიურიმ გამოვლინა საუკეთესო ათეული, რომელშიც, საპრიზო ადგილების მფლობელთა გარდა, მოხვდნენ:
• თორნიკე ჭელიძე– ჯავახეთის დღიური
• დიანა ანფიმიადი – კავშირი
• ლევან ლორია -კურუმ, კურუმ
• ნათია როსტიაშვილი– ჩემი საქმე წასულია, მარუს
• ცოტნე ცხვედიანი– ცხენების გაშვება
• მიშა ბახსოლიანი- ჯართულის მასწავლებელი
• ინა არჩუაშვილი– დედუკა ბექაური
კონკურსის პარტნიორებმა პრიზები გამოყვეს სხვა კონკურსანტებისთვისაც. გამომცემლობა „ინტელექტმა“ წიგნების ვაუჩერები გადასცა ნინია სადღობელაშვილს და ინა არჩუაშვილს, ხოლო გამომცემლობამ „წიგნები ბათუმში“ წიგნების ვაუჩერებით დაასაჩუქრა დიანა ანფიმიადი და ლევან ლორია. ფულადი ჯილდო გადაეცა „პროფესიონალ ქიმიკოსთა ასოციაციისგან თორნიკე ჭელიძეს.
ლიტერატურული კონკურსი „საუკეთესო მოთხრობა მასწავლებელზე“ მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ უკვე მეორე წელია, რაც დაწესდა და მასში თანამედროვე ქართველი მწერლები მონაწილეობენ. კონკურსის მიზანია მასწავლებლის პროფესიის პოპულარიზაცია და მისი საქმიანობის მნიშვნელობის შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება.

The winners of the literary contest "The best story about the teacher" announced
The National Center for Teacher Professional Development and "Liberty Bank", within the teacher week, awarded the winners of the literary contest. Cash prizes and notebooks were granted to the contestants who obtained the first, second and third places in the competition.
For the best entry - "This is not me, Teacher" Eka Kevanishvili got the first place;
Zura Abashidze won the second place for the story "Staff Units";
Luka Bakanidze won the third place for the story “They were throwing (shooting), Teacher".
Apart from the prize winners, the jury composed of the writers nominated the top ten among the sixty-two contestants:
• Tornike Chelidze - Javakheti Diaries
• Diana Anfiamiadi – Connection
• Levan Loria - Kurum,Kurum
• Natia Rostiashvili – “I am done, Marus”
• Tsotne Tskhvediani – Release of horses
• Misha Bakhsoliani- A teacher of Jartuli
• Ina Archuashvili- Deduka Bekauri
The partners of the contest prepared the prizes for other contestants as well. The publishing house "Intellect" awarded Ninia Sadghobelashvili and Ina Archuashvili with the book vouchers, and the publishing house "The Books in Batumi" awarded Diana Anfimiadi and Levan Loria with the books vouchers as well. Tornike Chelidze received the cash award from the Association of Professional Chemists.
The literary contest "The best story about the teacher” has been held for the second year already by the National Center for Teacher Professional Development in which modern Georgian writers take part. The aim of the contest is to promote teachers' profession and raise public awareness about the importance of its activities.