სამეცნიერო კონფერენცია - „განათლება და ღირებულებები“ გაიმართა
მეცნიერებისა და ინოვაციების ფესტივალის კვირეულის ფარგლებში, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის საინფორმაციო საგანმანათლებლო რესურსების პროგრამის ფარგლებში პირველი სამეცნიერო კონფერენცია “ღირებულებები და განათლება” გამართა.
კონფერენციის მიზანი იყო თავი მოეყარა სხვადასხვა უნივერსიტეტსა და სკოლებში მიმდინარე კვლევით სამუშაოებს, საშუალება მისცემოდა მეცნიერ–მკვლევარებს და მკვლევარ მასწავლებლებს მოეხდინათ მიღწეული შედეგებისა და გამოცდილების გაზიარება, რაც ხელს შეუწყობს მათ შორის თანამშრომლობის ჩამოყალიბებას, კვლევის შედეგების გაცვლას და თანამშრომლობის შემდგომ გაღრმავებას.
კონფერენციის მონაწილე მკვლევარებს, საშუალება ჰქნდათ მოესმინათ დარგის ცნობილი მეცნიერების პლენარული ლექცია, გაცნობოდნენ თანამედროვე კვლევის მიმართულებებს, კვლევის მეთოდებს და დარგის განვითარების ტენდენციებს.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა მიმდინარე წელს განათლების მკვლევარებისთვის პირველი ქართული რეფერირებადი ელექტრონული ჟურნალი „განათლების მეცნიერება“ შექმნა. ცენტრის მიზანია, ახალი გამოცემის შექმნით, ხელი შეუწყოს როგორც განათლების სამეცნიერო კვლევებს, ისე მკვლევარი მასწავლებლების ინტეგრირებას სამეცნიერო სივრცეში. ეს არის კიდევ ერთი ახალი რესურსი და შესაძლებლობა სფეროს მკვლევარებისა და პედაგოგებისთვის.

The Scientific Conference - “Values and Education“ has been held
Within the week of the Science and Innovations Festival, the first scientific conference "Values ​​and Education" was held in the scope of the TPDC informational educational resources program.
The goal of the conference was to gather current research carried out at various of universities and schools, provide an opportunity to researcher-scholars and researcher teachers to share their achievements and experiences that will help to contribute to cooperation between them and promote further exchange of research results and enhance collaboration.
The conference participant researchers had the opportunity to listen to a plenary lecture of well-known scientists in the field, learn about the latest research directions, research methodology and the tendencies of the field development.
This year, the National Center for Teacher Professional Development has developed the first Georgian peer-reviewed online journal "Science of education” for researchers. By creating the new publication the Center aims to facilitate scientific research on education, as well as to integrate researcher teachers in the scientific space. It is another new resource and opportunity for researchers and teachers of the field.