გიორგი მაჩაბელი პროფესიული უნარების ტრენინგის მიმდინარეობას მარნეულში გაეცნო
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი, გიორგი მაჩაბელი მარნეულის N5 საჯარო სკოლას ეწვია და პროფესიული უნარების ტრენინგის მიმდინარეობას გაეცნო. ტრენინგს ამჟამად არაქართულენოვანი სკოლების მასწავლებლები გადიან, ვისაც დაადასტურებული აქვს სახელმწიფო ენის შემსწავლელ კურსში ქართული ენის ფლობა ა2 დონეზე.
ტრენინგი "სასწავლო პროცესის დაგეგმვა, მართვა, შეფასება" ზოგადიპროფესიულიუნარებისგანვითარების მიზნით ხორციელდება. ტრენინგს ქვემო ქართლის სკოლებში პარალეურად 100-მდე მასწავლებელი გადის, ხოლო სამცხე-ჯავახეთის არაქართლენოვანი სკოლების ადგილობრვი მასწავლებლებისთვის ტრენინგი უახლოეს დღეებში დაიწყება.
ცენტრის დირექტორი მარნეულის N2 საჯარო სკოლაში საინფორმაციო-საკონსულტაციო შეხვედრასაც დაესწრო, შეხვედრას, რომელსაც სკოლის ადმინისტრაცია და მასწავლებლები ესწრებოდნენ, სქემაში შეტანილი ცვლილებები განიხილეს.

George Machabeli briefed on the progress of professional skills training course in Marneuli
The Director of National Center for Teacher Professional Development George Machabeli visited Marneuli N5 public school and learned about the progress of the professional skills training. Currently, the training is being done by teachers of non-Georgian schools, who have Georgian language A2 level certified through the state language course.
The training "Planning, management, evaluation of teaching process" is carried out for general professional skills development. Besides this, the training is being taken by approximately 100 teachers in Kvemo Kartli schools, and the training for Javakheti non-Georgian local school teachers will begin in the coming days.
The Center Director attended the Information Consulting meeting in Marneuli N2 public school in which school administration and teachers participated and changes to the scheme were discussed.