მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა, მხედველობის დარღვევის მქონე პირთა განათლების ხელშეწყობის მიზნით, მემორანდუმი გააფორმა
სიახლეების არქივი20 ივნისი , 2016
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა არასამთავრობო ორგანიზაცია „მარიანთან“ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმა.
მემორანდუმის თანახმად, მხარეები იღებენ ვალდებულებას, ხელი შეუწყონ მხედველობის დარღვევის მქონე პირთა ხარისხიან განათლებას, ბრაილის სისტემის, დამხმარე საშუალებების გამოყენებისა და ორიენტაცია-მობილობის სწავლებას, ასევე დასაქმებას და საზოგადოებრივ ცხოვრებაში ინტეგრაციას.
შეთანხმების მიხედვით, ცენტრი უზრუნველყოფს ბენეფიციართათვის ტრენინგების ორგანიზებას, ხოლო არასამთავრობო ორგანიზაცია „მარიანი“ აღნიშნულ პროცესში ცენტრს რეკომენდაციებითა და სატრენინგო მასალებით დაეხმარება.

National Center for Teacher Professional Development signs a memorandum to promote education for vision impaired persons
News ArchiveJune 20, 2016
National Center for Teacher Professional Development signed a memorandum of understanding with the NGO "Marian".
According to the memorandum, the parties undertake to promote quality education for vision impaired persons, teach the Braille system and handling of assistive devices and mobility-orientation, as well as promote employment and integration in social life.
Pursuant to the agreement, the Center shall provide trainings for beneficiaries and the non-government organization "Marian" shall supply the Center with recommendations and training materials.