„ევროპულ სკოლაში“ მასწავლებელთა კონფერენცია გაიმართა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა, გიორგი მაჩაბელმა მასწავლებელთა სასწავლო-მეთოდური კონფერენცია „წარმატებული სასწავლო პრაქტიკა, მედიაწიგნიერების, ეკოლოგიური წიგნიერებისა და სემიოტიკური კომპეტენციების განვითარებისთვის“ გახსნა.
ღონისძიება ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის განათლების სკოლის ინიციატივითა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრისა და ევროპული სკოლის მხარდაჭერით გაიმართა.
კონფერენციაზე მოხსენებით გამოვიდა 30-მდე მასწავლებელი საქართველოს სხვადასხვა სკოლებიდან. მომხსენებელთა თემატიკა ძირითადად ეხებოდა გამჭოლი კომპეტენციების მნიშვნელობას სწავლების პროცესში და წიგნიერების უნარ-ჩვეების განვითარებას მოსწავლეებში.

News ArchiveMay 13, 2016
George Machabeli, the Director of the National Center for Teacher Professional Development opened a teacher training-methodology conference "Successful educational practices for development of media literacy, environmental literacy and semiotic competences".
The event was initiated with the support of Ilia State University (ISU) School of Education and National Center for Teacher Professional Development and the European School.
Approximately 30 teachers from different schools of Georgia presented their reports to the conference. The subject matter of the speakers’ reports was mainly linked to the importance of cross competencies within the learning process and literacy skills development among students.