პროგრამის „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ ფარგლებში შუალედური შეხვედრა გაიმართა
პროგრამის „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ ფარგლებში უცხოელი მოხალისე მასწავლებლებისა და ადგილობრივი უცხოური ენის პედაგოგების ერთობლივი შუალედური შეხვედრა გაიმართა. 4-დღიან შეხვედრაზე კოლეგებმა ერთმანეთს გაუზიარეს განვლილი პერიოდის მუშაობის შედეგები და დაგროვილი გამოცდილება. შეხვედრის ფარგლებში ასევე ჩატარდა სამი ტრენინგი: „წერის სწავლება“, „სასკოლო პროექტები“ და „სასწავლო რესურსი“. შეხვედრაში 35 ადგილობრივი მასწავლებელი და 23 მოხალისე მონაწილეობდა.
პროგრამა „ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად“ 2010 წლიდან მიმდინარეობს, 2014 წლიდან კი მისი მიზნები გაფართოვდა, ასევე, შეიცვალა მოხალისეთა შერჩევის კრიტერიუმები: მოხალისე უნდა იყოს მინიმუმ ბაკალავრის ხარისხის მფლობელი, უნდა ჰქონდეს ენის სწავლების გამოცდილება და ფლობდეს, უცხოური ენის, როგორც მეორე ენის სწავლების საერთაშორისო სერტიფიკატს. აღნიშნული განაპირობებს პროგრამაში გამოცდილი და შესაბამისი უნარებით აღჭურვილი კადრების შემოყვანას.

An Interim Meeting held under the Project "Teach and Learn with Georgia"
Within the framework of the project "Teach and Learn with Georgia", a joint interim meeting was held between foreign volunteer teachers and local foreign language teachers. During the 4-day meeting, the participants shared accumulated experience and the results of the past period. The meeting also included three training sessions: "Teaching Writing", "School Projects" and "Educational Resources". 35 local teachers and 23 volunteers participated in the meeting.
The project "Teach and Learn with Georgia" has been implemented since 2010, however, in 2014 its goals expanded and the volunteer selection criteria changed: Volunteers shall have at least a bachelor's degree, experience of teaching a language and hold an ESL International certificate. This will enable to recruit experienced staff with appropriate skills in the program.