კონფერენცია „ელექტრონული რესურსები სასწავლო პროცესში“ გაიმართა
კომპანია Microsoft-ის ორგანიზებით მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში კონფერენცია „ელექტრონული რესურსები სასწავლო პროცესში“ გაიმართა. ორდღიანი კონფერენცია მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გიორგი მაჩაბელმა გახსნა.
კონფერენციაზე მოხსენებით წარსდგა პროექტის მიერ შერჩეული პირველი და მეორე კლასის 11 მასწავლებელი, რომელიც რამდენიმე კვირის განმავლობაში მუშაობდა პროექტის ჯგუფის მიერ სპეციალურად დაწყებითი კლასებისთვის შემუშავებული ელექტრონული რესურსების სასწავლო პროცესში ინტეგრირებაზე. მასწავლებლებმა მიწოდებული ელექტრონული რესურსებით ჩაატარეს გაკვეთილები, მოამზადეს შესაბამისი რეფლექსია, თუ რამ იმუშავა კარგად, რა წინააღმდეგობები შეხვდათ მათ და როგორ შეიძლება სასწავლო პროცესის უფრო მეტად გამრავალფეროვნება და მოსწავლეების მოტივირება.
კონფერენციაზე პროექტში ჩართულმა მასწავლებლებმა კოლეგებს სასწავლო პროცესში ელექტრონული რესურსების ინტეგრირების შედეგები გაუზიარეს. აღნიშნულ მასწავლებლებს კონფერენციაზე სერტიფიკატებიც გადაეცათ.
კომპანია Microsoft-ის მიერ ორგანიზებული კონფერენციის მხარდამჭერები არიან საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი, ინტელი და ჯეოლაბი.

Conference held on “Electronic Resources in Learning Process”
The Conference "Electronic Resources in Learning Process" organized by the company Microsoft was held at the National Center for Teacher Professional Development. The two-day conference was opened by George Machabeli, the director of National Center for Teacher Professional Development.
The first and second-grade 11 teachers selected by the project, who had worked for several weeks on integrating e-learning resources in the learning process specially designed for primary classes by the project team, made a speech at the conference. Teachers conducted lessons by using the provided electronic resources, prepared relevant reflection focusing on what worked well, what obstacles they faced and how they can make learning process more diverse and how to motivate students.
At the conference, the teachers involved in the project shared the results of integration of electronic resources in the learning process with their colleagues. The teachers were granted certificates at the conference.
The conference organized by the company Microsoft was supported by the Ministry of Education and Science of Georgia, National Center for Teacher Professional Development, Intel and Geolab.