მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ხელმძღვანელობა მარნეულის N8 საჯარო სკოლის პედაგოგებს შეხვდა
სიახლეების არქივი26 თებერვალი , 2016
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გიორგი მაჩაბელი და დირექტორის მოადგილე მანანა რატიანი მარნეულის N8 საჯარო სკოლის არაქართულენოვან მასწავლებლებს შეხვდნენ და მასწავლებლის საქმიანობის დაწყების, პროფესიული განვითარებისა და კარიერული წინსვლის სქემის დოკუმენტების კრებულისა და გზამკვლევის I ნაწილის თარგმანები გადასცეს.
დამხმარე ლიტერატურაარაქართულენოვანი სკოლების მასწავლებლების პროფესიული განვითარების პროგრამისფარგლებში ითარგმნა და განკუთვნილია 293 სკოლის 6902 არაქართულენოვანი მასწავლებლისთვის. მიმდინარე კვირის განმავლობაში კრებული და გზამკვლევი 27 საგანმანათლებლო რესურს-ცენტრსა და მათ სამოქმედო ტერიტორიაზე არსებულ არაქართულენოვან სკოლებს გადაეცემა.

News ArchiveFebruary 26, 2016
TPDC Director- Giorgi Machabeli and Deputy Director-Manana Ratiani met and delivered the “Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme” collection and part I of the Guideline in Armenian, Russian and Azeri Languages to the Marneuli public school N 8 non-Georgian sector teachers.
The above mentioned materials have been translated within the “Non-Georgian School Teacher Professional Development” program and are targeted for 6902 non-Georgian teachers in 293 schools. Within the week “Teacher Induction, Professional Development and Career Advancement Scheme” collection and part I of the Guideline will be disseminated among the 27 ERC-s and non-Georgian schools within the territorial unit.