კონფერენცია "სასკოლო ქსელების განვითარება - პროფესიული თანამშრომლობისათვის"
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორის მოადგილემ ირინა აბულაძემ კონფერენცია "სასკოლო ქსელების განვითარება - პროფესიული თანამშრომლობისათვის" გახსნა. კონფერენციაში სასკოლო ქსელებში ჩართული ზოგადსაგანმანათლებლო საჯარო სკოლის დირექტორები, დირექტორის მოადგილეები, მასწავლებლები, საგანმანათლებლო რესურსცენტრების უფროსები, განათლების ექსპერტები, მასწავლებლის სახლის ტრენერები და განათლების სფეროში მოღვაწე არასამთავრობო ორგანიზაციების ხელმძღვანელები მონაწილეობდნენ.
კონფერენციის მონაწილეებმა განიხილეს მასწავლებელთა ორი მოქმედი საგნობრივი, კერძოდ ინგლისური და სამოქალაქო განათლების მასწავლებელთა პროფესიული გაერთიანებების გამოცდილება, რომელიც სამომავლოდ გათვალისწინებული და გაზიარებული იქნება მასწავლებელთა პროფესიული საგნობრივი გაერთიანებების ჩამოყალიბების პროცესის ხელშესაწყობად. ასევე მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია წარმატებული თანამშრომლობითი ურთიერთობებისა და მაგალითების შესახებ.
კონფერენციის მიზანი იყო სასკოლო ქსელების პროგრამაში ჩართულ სკოლებს შორის თანამშრომლობითი ურთიერთობების განვითარების ხელშეწყობა ამ მიმართულებით არსებული გამოცდილების გაზიარების გზით.

Conference ” School Networks –for Professional Collaboration”
The TPDC conference ” School Networks –for Professional Collaboration” was opened by Irina Abuladze-Deputy Director, National Center for Teacher Professional Development. The conference were attended by: School Principals, Deputy Principals, teachers, ERC heads, educational experts, TPDC trainers and NGO heads involved in the “School Networks” program.
The conference participants discussed the experience of two subjects- English and Civic Education teachers’ Professional Unions as a model for further subject groups network formation. The participants got information on successful collaboration practices.
The conference aimed at enhancing collaboration among the schools involved in the “School Networks” program by sharing experiences in this dimension .