მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრმა მუსიკალურ ღონისძიებას უმასპინძლა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გიორგი მაჩაბელმა საქართველოს ბავშვთა და ახალგაზრდული საგუნდო კოლექტივების I ეროვნულ კონკურსგამარჯვებულ, თბილისისა და ქვემო ქართლის საჯარო სკოლების გუნდებს სერტიფიკატები გადასცა.
სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონიალის პარალელურად ცენტრში მუსიკალური ღონისძიება გაიმართა.
კონკურსში, რომელიც მარტის თვეში ჩატარდა და 116-მა საჯარო სკოლამ მიიღო მონაწილეობა, გამარჯვებულებს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრის მიერ დაწესებული პრიზები გადაეცათ.
კონკურსი საქართველოს საგუნდო საზოგადოების, თბილისის ვანო სარაჯიშვილის სახელობის სახელმწიფო კონსერვატორიის, ევგენი მიქელაძის სახელობის ცენტრალური სამუსიკო სასწავლებლისა და საქართველოს ფოლკლორის სახელმწიფო ცენტრის ინიციატივით ჩატარდა. კონკურსის მხარდამჭერები იყვნენ კულტურის და ძეგლთა დაცვის სამინისტრო, თბილისის მერია, საპატრიარქოს ახალგაზრდული ცენტრი და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი.

Musical event held at the National Center for Teacher Professional Development
Director of the National Center for Teacher Professional Development Mr. Giorgi Machebeli granted the members of musical groups at Tbilisi and Lower Kartli Public schools with certificates, winners of the Children and Youth Musical Group National contest .
The ceremony was accompanied by a music event.
The contest was held in March and there were total of 116 public school participants, the winners got special prizes nominated by TPDC.
The contest was initiated by the Georgian Musical Group Society, Tbilisi V.Sarajishvili State Conservatory, Evgeni Mikeladze Central Musical School and Folklore State Center of Georgian. The contest was supported by the Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia, Tbilisi City Hall, Georgian Patriarchy Youth Center and the National Center for Teacher Professional Development .