მასწავლებელთა მეორე ეროვნული კონფერენციის გამარჯვებულთა დაჯილდოება
თბილისის მასწავლებლის სახლში მასწავლებელთა მეორე ეროვნული კონფერენციის "საუკეთესო პედაგოგიური პრაქტიკა ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებში" გამარჯვებულთა დაჯილდოვება გაიმართა. საზეიმო ცერემონიალი საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გიორგი მაჩაბელმა გახსნეს.
კონკურსი მიმდინარე წლის ივნისში გამოცხადდა. შემოსული 500-ზე მეტი განაცხადიდან 208 საუკეთესო თემა შეირჩა. პირველ და მეორე ეტაპზე, რეგიონულ კონფერენციებში, მონაწილეობას იღებდნენ ის პედაგოგები, რომელთა ნაშრომმა საკონკურსო კომისიის უმაღლესი შეფასება მიიღო. კონფერენციის გამარჯვებული 50 მასწავლებელი კი ფარული კენჭისყრის შედეგად თავად კოლეგებმა გამოავლინეს.
მასწავლებელთა ეროვნული კონფერენცია, რომელიც მიზანმიმართულია სწავლების თანამედროვე მეთოდების დანერგვაზე, საუკეთესო პედაგოგიური პრაქტიკის გამოვლენასა და გაზიარებაზე, წელს უკვე მეორედ გაიმართა.

News ArchiveDecember 29, 2014
Second Teacher National Conference “Best Teaching Practice in Schools” winners had been awarded in Teacher House. The ceremony was opened by LiaGigauri, Deputy Minister, Ministry of Education and Science of Georgia, andGiorgiMachabeli, Director of National Center for Teacher Professional Development.
The Competition was announced in June, 2014. Out of submitted 500 applications, 208 - had been shortlisted. The teachers, whose works got best evaluation from the competition committee, participated in the first and second rounds of the regional conferences. The winner 50 teachers were revealed bytheir colleagues via secret balloting.
Teacher National Conference, that serves the purpose of implementing and sharing the best teaching practices, was held for the second time this year.