პროგრამა „ასწავლე საქართველოსთვის“ წარმატებით ხორციელდება
მასწავლებლის სახლში, პროგრამის „ასწავლე საქართველოსთვის“ მონაწილე მასწავლებლებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ სერტიფიკატები გადასცა. საზეიმო მიღებაზე ასევე ნაჩვენები იყო დოკუმენტური ფილმი პროგრამის მონაწილეებსა და მათ საქმიანობაზე.
პროგრამის „ასწავლე საქართველოსთვის“ მიზანია რეგიონებში სწავლა-სწავლების ხარისხის გაუმჯობესება და იქ, სადაც მასწავლებლის დეფიციტია, ახალგაზრდა კვალიფიციური კადრების დასაქმება. განსაკუთრებულ ყურადღებას და დახმარებას საჭიროებენ რეგიონები, სადაც მოზარდები ვერ იღებენ შესაბამის განათლებას. არსებული ვითარების პრევენციისა და სკოლებში ხარისხიანი განათლების უზრუნველყოფის მიზნით, პროგრამა ბოლო წლებში დაიხვეწა და სრულად მოერგო საჭიროებებს.
განახლებული პროგრამის ფარგლებში 2014 წლიდან :
• გაფართოვდა გეოგრაფიული არეალი – 2014 წლიდან პროგრამის გეოგრაფიული არეალი მოიცავს არა მხოლოდ მაღალმთიანი და შორეული რაიონების სკოლებს, არამედ ფარავს სა­ქართველოს ყველა იმ საჯარო სკოლას, რომლებშიც კვალიფიციური მასწავ­ლებლის დეფიციტია.
• გაიზარდა მასწავლებელთა ანაზღაურება - სკოლებში საათობრივი დატვირთვის მიხედვით მიღებულ ანაზღაურებას ემატება დანამატი, რომლის ოდენობა განისაზღვრა იმის მიხედვით, თუ რა მანძილზე მდება­რეობს სკოლა მონაწილის რეგისტრირებული საცხოვრებელი ადგილიდან და შეადგენს 1000 ლარამდე სკოლის ხელფასზე დანამატის სახით.
• პედაგოგთა 50% შე­საბამისი საგნის მასწავლებლობის სერტიფიკატს ფლობს, რაც ასევე სიახლეა, ვინაიდან, 2014 წლიდან  შესარჩევ ეტაპზე უპირატესობა, სწორედ ასეთ კატეგორიას  ენიჭება.
2013-2014 სასწავლო წელს პროგრამაში ჩართული იყო 146 კონსულტანტ-მასწავლებელი, რომლებიც საქართველოს სხვადასხვა კუთხის საჯარო სკოლაში ერთი წლის განმავლობაში პედაგოგიურ საქმიანობას ეწეოდნენ. მათგან 114 სექტემბრიდან რჩება პროგრამაში. მასწავლებელთა ნაწილი აღარ აგრძელებს პროგრამაში მონაწილეობას მაგისტრატურაში სწავლის გაგრძელების მიზნით, რასაც ასევე, პროგრამის ფარგლებში მოპოვებული სახელმწიფო გრანტის საფუძველზე, სამინისტრო  უფინანსებს მონაწილეებს.

The Program "Teach for Georgia" Being Implemented Successfully
The minister of Science and Education of Georgia Tamar Sanikidze awarded the participants of the program “Teach for Georgia” with certificates. A documentary film dedicated to program participants and their activities was shown at the solemn reception.
The program “Teach for Georgia” aims at improving teaching quality in the regional Georgia where there is lack of qualified staff. Numerous preventive activities have been implemented during the recent years with the purpose of enhancing teaching quality. The program has been improved and meets the relevant requirements.
In the scope of the renewed program implemented in 2014:
The geographical area has been enlarged – starting from 2014 the program covers not only schools of mountainous and distant regions, but also all the schools where the lack of qualified staff was identified.
Teachers’ salaries have been increased – teachers get hourly wages as well as a surplus amount of which is determined depending on the distance a teacher has to travel from the registration address; the surplus amounts to 1000 GEL.
50 per cent of the participant teachers acquire a certificate which is also a novelty. Since 2014 the owner of the certificate is on a privileged position at the recruiting stage.
During 2013-2014 academic years 146 consultant teachers were involved in the program who worked at the schools of various regions. 114 of the teachers are still going to participate in the program. The rest of the participants are still involved in the program with the purpose to continue their studies to acquire Master’s Degree. In the scope of the program the above mentioned course is covered by the Ministry of Science and Education.