ღვაწლმოსილ მასწავლებელს 8 მარტი მიულოცეს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ და სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა 54-ე საჯარო სკოლის ღვაწლმოსილ პედაგოგს 8 მარტი მიულოცეს და საჩუქრები გადასცეს.
92 წლის ვენერა ნოდია 54-ე საჯარო სკოლაში ისტორიას 60 წლის მანძილზე ასწავლიდა. მას მიღებული აქვს არაერთი ორდენი, სიგელი თუ სხვა საპატიო წოდება, მათ შორის: 44 წლის ასაკში დასახელდა რესპუბლკის დამსახურებულ მასწავლებლად, რის შემდეგაც გადასცეს ღირსების ორდენი, 1997 წლს კი გაიარა პედაგოგების ატესტაცია.

Respected Teachers Were Congratulated on Women’s Day –March 8
Deputy Minister of Education and Science Lia Gigauri and Gia Mamulashvili, Head of National Center for Teacher Professional Development congratulated a respected teacher of Public School 54 on March 8 and presented her gifts.
92-year old Venera Nodia has been teaching History at Public School 54 for 60 years. She is a laureate of honours, certificates and other credits. She was nominated as Honorary Teacher of the Republic at the age of 44 followed by the Medal of Honor, she passed teacher certification in 1997.