ევროპის კვირეულის პროგრამის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში სკოლის დირექტორებთან და პედაგოგებთან საქართველო - ევროკავშირის თანამშრომლობის პერსპექტივების განხილვის მიზნით, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრაზე განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და ევროსაბჭოს  მნიშვნელოვანი ერთობლივი პროექტები განიხილეს.
სამუშაო შეხვედრა ევროპის კვირეულის პროგრამის ფარგლებში, ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატთან თანამშრომლობით გაიმართა. შეხვედრაში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში ალექსი პეტრიაშვილი და განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე დავით ზურაბიშვილი მონაწილეობდნენ.
შეხვედრაზე წარმოდგენილი იყო ვრცელი ინფორმაცია პროგრამა ,,პესტალოცი”-ს შესახებ. ,,პესტალოცი” განათლების პროფესიონალთა  ტრენინგების  პროგრამაა, რომელსაც ევროსაბჭო ევროპის კულტურის კონვენციის ფარგლებში ახორციელებს. “პესტალოცის” ფარგლებში მასწავლებლებს საშუალება ეძლევათ ითანამშრომლონ ევროპელ კოლეგებთან საგანმანათლებლო პროგრამების ერთობლივად დასაგეგმად და განსახორციელებლად, პროფესიული კავშირები დაამყარონ ევროპის სხვადასხვა ტიპის სკოლების მასწავლებლებთან და განათლების სპეციალისტებთან.
პროგრამის მიზანია, ხელი შეუწყოს განათლების პოპულარიზაციას, კერძოდ, მასწავლებელთა უწყვეტი პროფესიული განვითარების პროცესს პედაგოგების, ტრენერების და განათლების სპეციალისტებისტებისათვის პროფესიული ზრდის საშუალებების შეთავაზების გზით.

Work meeting within the framework of European Week
With the aim of discussing perspectives for European cooperation a work meeting was organized with Georgian school principals and teachers at Teachers’ Professional Development Center.
A work meeting within the framework of European Week was organized in partnership with Office of State Minister for European and Euro-Atlantic Integration. Aleksi Petriashvili, State Minister of Office of State Minister for European and Euro-Atlantic Integration and Davit Zurabishvili, Deputy Minister of Education and Science attended the meeting.
Detailed information on Program “Pestalotsi” was presented at the meeting. This is a training program implemented by Council of Europe within the framework of European Cultural Convention. “Pestalotsi” gives opportunity to Georgian teachers to cooperate with European colleagues with the aim of planning and implementing educational programs, establish professional contacts with teachers of different types of schools and specialists in Europe.
The aim of the Program is to encourage popularization of education, specifically, the process of life-long professional development by means of offering ways for professional development.