მასტერკლასი ქართული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებლებისთვის
მასწავლებლის სახლში ფილოლოგმა და ფილოსოფოსმა ზაზა შათირიშვილმა მასტერ-კლასი ჩაატარა. თბილისის სხვადასხვა სკოლების პედაგოგებთან ექსპერტმა სკოლებში ძველი ქართული ლიტერატურის სწავლებაზე ისაუბრა.
ზაზა შათირიშვილმა ყურადღება გაამახვილა ჰაგიოგრაფიული ნაწარმოებების სწავლების თავისებურებებზე, ამ პროცესში წარმოქმნილ პრობლემებზე. გარდა ამისა, საუბარი იყო „ვეფხისტყაოსნის“ სწავლების მნიშვნელობასა და ნაწარმოების თემატიკის სწორად მიწოდებაზე. შეხვედრაზე პედაგოგებმა კითხვები დასვეს და საკუთარი გამოცდილების შესახებაც ისაუბრეს.
მასწავლებლის სახლში პედაგოგებისა და ცნობილი ექსპერტების შეხვედრები გაგრძელდება და ის ყველა საგნის სპეციალისტებთან ჩატარდება.

MasterClass for teachers of Georgian Language and Literature
The phylologist and phylosophyst ZaZa Shatirishvili conducted a master-class at Teacher's House. The expert spoke on the issue of teaching an old Geogian langauge at school.
In his speech, ZaZa Shatirishvili highlighted the peculiarities of hagiographic writings and some problems which occur during studying process. In addition to that, the expert pinpointed the thematical importance of `The Knight in the Panter's Skin". During the meeting teachers asked various questions and shared their experiences.
It's worth noting, that similar meetings will be held at Teacher's House and specialists of different fields will conduct master-classes for teachers.